Aylık HaberlerGüncel Astroloji

Nisan -Ejderha-Ayı Feng Shui & Astroloji Güncellemesi

Merhabalar,

4 Nisan 2020’ de İstanbul saatine göre 10:40’da Ejderha ayına girdik.

Ülkemizde ve tüm dünya genelinde yaşanan Covid 19 salgını hepimizin hayatını çok ciddi anlamda etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Covid 19 tartışmasız 7’ den 77’ ye hepimizin gündeminde ve kafalardaki tek soru daha ne kadar sürecek ve ne zaman bitecek bu durum?

2020 Yang Metal Fare senesi bir değişim/dönüşüm senesi, Çünkü Çin Zodyak’ı Fare burcu ile başlıyor. Güneş takvimine göre Fare senesi 4 Şubat 2020’ de başladı, ancak ilk etkisini 2019 Aralığında Fare ayında gösterdi. Aralık ayına ait paylaşımlarımızda “bu ayı 2020’ nin ön fragmanı gibi düşünün” demiştik. Demiştik diyorum, çünkü sadece ben değil tüm Feng Shui ve Çin Astrolojisi uzmanları şunu biliyorduk ki; Fare ayı geldiğinde aslında Fare senesini etkileri başlayacaktı. Bu etki tamamen senenin egemen burcu Fare nin ve su elementinin doğasıyla ilgili, korku, endişe, hız, akıl, bilgi, teknoloji gibi konuları daha öne çıkartan bir etki. Çin Astrolojisinde her mevsim bir elementi temsil eder, Fare ise Kış mevsimini ve su elementini temsil eder. Yani bir sene boyunca Fare burcunun etkisinde olmak, bir anlamda bir sene boyunca kış mevsiminin ve su elementinin etkisi altında olacağımızı gösteriyor. Tüm sene aynı yoğunlukta olmasa da asıl büyük değişim 2021 Ocak ayında gerçekleşecek. Gelelim senenin aylarına; Çin Zodyak’ında da Batı Zodyak’ında olduğu gibi 12 farklı burç/hayvan bulunmaktadır ve bu hayvanların birbirleri arasındaki ilişkiler (kontrol, uyum, ceza, zıtlık, engelleme, besleme, baskılama vb) ayın enerji kalitesini bize gösterir. Aralık ayından bu yana Fare ile etkileşime geçen ayların özeti şöyle sıralanabilir;

Ocak ayı (Öküz) ikili uyum. Birleşme ve konunun büyümesini getirir. Ocak ayında hastalık yayılmaya başladı.

Mart ayı (Tavşan) Fare-Tavşan ikili cezası. Fare ve Tavşan her ikisi de kendi temsil ettikleri elementlerin yaşam döngüsünde banyo dönemini temsil ederler ve her iki burç da bu dönemde çıplak oldukları için savunmasız olurlar. Çıplak oldukları için Fare ve Tavşan aynı anda bir araya geldiğinde birbirlerini cezalandırma eğilimleri oluşur. Bu ceza içerik olarak “kendine eziyet etme” gibi bir etki yaratıyor. Biz Fare-Tavşan cezasını skandallar, sex ve iletişim sorunları ile ilişkilendiririz ama söz konusu Fare senesi olunca Tavşan ayında yaşadığımız savunmasızlık, endişe ve ne yapacağını bilememek evlere kapanmak, tüm iletişimimizin bilinçli olarak engellenmesi şeklinde bu cezayı yaşamamıza sebep oldu.

Nisan ayı (Ejderha) büyük su uyumu. Nisan ayında ise Fare; Ejderha ile birleşerek su elementinde bir uyum oluşturacak. Aslında bu uyumun üçüncü bir ayağı olan Maymun burcu var, o da gök hanesinde bulunan yang metal ile bu birleşimde yerini alacak ve dolayısı ile üçlü su uyumunun ay boyunca oldukça etkili olmasını sağlayacak. Ejderha ayı Güçlü Su Uyumu ile senenin etkisini en güçlü şekilde yaşayabileceğimiz bir ay olacak. Ayın genelinde hastalığın daha geniş kitlelere yayılması ve hatta maalesef ki ölüm sayılarının da artması (dünya genelinde) beklenilebilir. Ejderha ayının bir özelliği de İlkbahar mevsimini bitiren ve yaz mevsimine giren dünyayı bu değişime hazırlayan bir toprak burcu olmasıdır. Yani mevsim geçişini gerçekleştiren aylardan birisidir. Bu mevsim değişimi olayların da başka yönlere evirilmesini sağlayan, yayılmayla birlikte bir değişimi de beraberinde getiren bir ay olması. Bu değişim ekonomik zorlukların daha ön plana geçmesi olabilir, iyileşmeyi hızlandıran ilaçların gündeme gelmesi olabilir. Ancak güçlü su uyumunda korku, endişe hissi insanların üzerinde artacaktır. Su enerjisi buz gibi şeffaftır. Güçlendiğinde birçok yalan haber ve gizlenmiş olayların/konuların ortaya çıkması ve görünür olması çok mümkün. Gündemimizde öncelikle Covid 19 var. Ancak; Büyük Su uyumunun bazı doğa olaylarını da tetiklemesi muhtemel. Ejderha çok kuvvetli bir toprak enerjisidir.  Ayrıca ‘’suyun deposu’’ olarak bilinir. Böyle kuvvetli bir toprak enerjisi, Güçlü bir su senesinde Nisan ayı boyunca toprak ile ilgili kuvvetli bir enerji oluşturuyor. Zıt burçların geldiği günlerde (Köpek günlerinde 13 Nisan, 25 Nisan) bu toprak harekete geçebilir. Ayrıca Maymun ve Fare günlerinde ise Ejderha su uyumu oluşturduğu için, kuvvetli su enerjisi daha da güçleneceğinden su ve toprakla ilgili örneğin denizin altında yer hareketleri, su taşkınları, yanar dağ faaliyetleri, gemilerin su alması/batması adalarda yangınlar ya da su taşmaları gibi doğa olayları yaşayabiliriz. Bu anlamda tetikleyen günler ise 11 Nisan, 15 Nisan, 19 Nisan, 23 Nisan, 27 Nisan, 1 Mayıs. Özellikle suyla çevrili toprak alanlar için riskli bir dönem.

Feng Shui Uçan Yıldız dağılımında Güneydoğu yönüne bu ay “5” yıldızı geliyor. (112,6 -127,5) pusula derecesi Ejderhanın yönüdür (Güneydoğu1) Bu yönde ön cepheniz, kapınız, yatak odanız bulunuyorsa bu alanlarınızı korumaya alın. Kırmızı rengi azaltın, cam bir kâse içine su&tuz&6 adet metal para koyarak toprak yıldızını zayıflatın.  Evinizin dışarısında ejderha yönünde çirkin bir obje, yıkık bina, mezarlık, varsa bu yöne doğru Bagua aynası asın, bu malzemelerin hiçbiri yoksa elinizde kendi inandığınız koruyucu bir sembolü de bu yönde bulundurabilirsiniz. Ayrıca Batı yönüne bir Horoz sembolü yerleştirebilirsiniz. Bu sene hem virüsten korunmak için hem de mekanların enerjisini dengelerken korucu semboller kullanmanız çok önemli.

Yang Metal Ejderha katı, asla geri çekilmeyen kararlı insanları, mücadeleci kişileri temsil ediyor.  Bu ay doğanların ‘’AY SÜTUNU ‘’ Yang Metal EJDERHA olacak. Bu oluşuma Çin’de Fai Kong deniliyor. Bu yoğun enerji Nisan ayında mücadeleyi ön plana çıkartabilir.  Yang metal enerjisi cesaret, kahramanlık ve adalet ile ilişkilidir. Adalet duygusu çok gelişmiş yang metal, aynı zamanda silahı temsil ettiği için, adalet uğruna yapılan silahlı çatışmalar ya da terörist faaliyetler ay içerisinde görülebilir.

Ejderha, kendisi ile iyi geçinemeyen 4 burçtan birisidir. Bunun anlamı; Ejderha senesi, ayı, günü ya da saatinde doğanlar kişisel ceza yaşarlar. Kişisel cezalar gizli tehlikedir ve uyumsuzluk, endişe ve öfke yaratabilir. Hatta süre uzarsa sağlık sorunlarına da sebep olabilir.  Ejderha burçlarının da Horoz sembolünü koruyucu obje olarak taşımalarını öneriyoruz.

Ejderha burçları Horozlar ile çok iyi geçinirler. Horoz burçları Mart ayında zıt enerjideydi ama Nisan ayında öyle olmayacak. Daha uyumlu bir ay geçirecekler.

Ejderhalar, Köpek burçları ile zıtlık yaşarlar. Köpek burçları değişim ve hareket içerisinde olacaklar. İletişim problemleri ve zıtlıklar yaşamaları muhtemel. Nisan ayları biraz stresli geçebilir. Eş hanesinde Köpek olanların bu ay eşleri (ya da iş ortakları da olabilir) ile iyi geçinmeye çalışmalarını öneriyorum, ani fikir ayrılıkları tartışmalara dönüşebilir. Ejderhanın olumsuz etkisini azaltmak için horoz sembolünü üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Ateş gününde doğanlar için para elementi METAL dir. Yang ateş ya da yin ateş gününde doğduysanız, bu ay para ayınız olacak. Para enerjisini desteklemek için Batı yönünde su çeşmesi çalıştırabilirsiniz.

4 Şubat sonrası 1952-1964-1976-1988-2000-2012 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre EJDERHA burcusunuz.

4,5 Nisan ile 5,6 Mayıs arasında doğduysanız AY BURCUNUZ Ejderha

Sabah saatleri 07.00-09.00 arasında doğduysanız SAAT BURCUNUZ Ejderha

*www.aysunsezgin.com adresinde ana sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda “BaZi Hesaplayıcı” bölümünü tıklarsanız, yönlendirdiği sayfada doğum bilgilerinizi girerek 4 Sütununuzdaki burçları ve elementleri öğrenebilirsiniz.

Nisan 2020 için Feng Shui Uçan Yıldızlar Güncellemesi

Feng Shui uçan yıldızlar tekniğine göre, evinizin 9 sektörünün her biri belirli bir enerji türünün etkisi altındadır. Bu enerji aydan aya, yıldan yıla değişir. Aşağıdaki tabloda hem senelik hem de aylık dağılım bir arada iken önerilen uygulamaları içermektedir.  Feng Shui Uçan Yıldızlar tekniği ile her ay değişen enerjileri takip ederek aslında astrolojide transit haritalarda olduğu gibi evinizin hangi alanlarının ay boyunca daha bereketli olduğunu ve hangi alanlarında önlemler almanız gerektiğini öğrenebilir ve basit uygulamalarla dengeleme yapabilirsiniz.

Metal Ejderha Ayının Enerjisi

 

MERKEZ (7-6)

Evinizin merkezinde bu ay evlerinizin liderleri ön plana çıkartıyor. Kuralları belirlerken daha doğru seçimler yapabilmek, başarı ve güç için orta bölüme cam vazoda 3 dal bambu bulundurmak. Ya da yeşil veya siyah renkte koruyucu (sizin kabul ettiğiniz) semboller yerleştirmek dengeyi sağlayacaktır.

KUZEY SEKTÖRÜ (3-2)

Ayın enerjisi, evin Kuzey sektöründe çok fazla zaman harcayanlar için kişisel ve iş ilişkilerine zarar veriyor. Bu nedenle bu ay bu sektörü sessiz tutmak çok önemli. Yatak odanız kuzey sektöründe bulunuyorsa, bu sektör Nisan 2020’de hastalık enerjisi getiriyor. Bu nedenle burada uyumamak daha iyi.Bu, hastalık enerjisini gidermek için en iyi feng shui tedavilerinden birisi 6’ lı sağlık parası asmak ve siyah rengi kullanmaktır.

KUZEYDOĞU (1-9)

Nisan ayında Kuzeydoğu sektörü tamamlanma şansı getiriyor. Akademik kariyer şansını daha destekleyen, hızlandıran bir etki var. Eğer kapınız Kuzeydoğudan açılıyorsa mutlaka uzun vadede tamamlanacak bir işinize başlangıç yapın bu ay, desteklendiğini göreceksiniz. Fikirlerin kesin ve istikrarlı bir şekilde geldiğini fark edeceksiniz.

Bu şansı Kuzeydoğu yönünde siyah objeler, hareketli kendi etrafında dönen objeler ve su çeşmeleri ile destekleyin.

DOĞU (5-4)

2020 Nisan ayı Doğu sektörlerinde aşk ve ikili ilişkilerde şanssızlıklar, aşırılıklar getirebilir, ya da öğrencilerin bu yönde ders çalışmaları halinde tembellik, verimsizlik getirebilir. Senelik önlem metal rüzgâr çanı asılı olarak kalmalı ve bu alan mümkünse daha az kullanılmalı.

GÜNEYDOĞU (6-5)

Güneydoğu sektörü Nisan ayında hukuksal sorunları hayatınıza çekebilir. Ön cephesi ya da arka cephesi güneydoğu yönüne bakan, kapıları bu yönde olan evlerin dengelemesi gerekecektir. Özellikle Ejderha (ayında) Ejderhanın pusula yönünün de Güneybatı olması sebebiyle bu ay güneydoğu yönünün olumsuz etkisi güçlenebilir. Basit bir tartışmanın mahkemede sonuçlanması mümkün. Halihazırda hukuksal konuları olanlar özellikle Güneydoğu yönünde kırmızı rengi azaltarak, yeşil, mavi ve siyah renkte objeleri bu yönde tercih etmeliler ya da cam vazoda 3 dal bambu uygulamasını yapabilirler.

GÜNEY (2-1)

Nisan 2020’de Güney sektörü, ofisleri, kapıları bu yönde bulunanlara kariyer şansı getirecek. Ancak, yatak odanız burada bulunuyorsa size sağlık sorunları getirebilir. Bu nedenle bu sektörde koruyucu semboller kullanılması çok önemlidir. Metal rüzgâr çanları ve su&tuz&6’lı para ile yapacağımız tedavileri destekler. Bu yönde kırmızı renk kullanılmaması önemlidir.

Feng Shui pusulasındaki yönü Güney olduğu için özellikle At burçlarının bu yönde önlem almalarını tavsiye ederim

GÜNEYBATI (4-3)

Bu sektör romantik skandal riskini beraberinde getirmekte ve kadınlar için ikili ilişkileri açısından zarar verebilir. Ayrıca, bu sektörü kullananlar için endişe ve çatışmalar da getirebilir.Bu ay Güneybatı enerjisini dengelemek için bu sektörde kırmızı ve tonlarını kullanabilir, mum yakabilir, ya da kristal objeler, doğal taşlarla dekoratif objelerini bu yönde sergileyebilirsiniz.

BATI (9-8)

Batı sektörü sakinlerine zenginlik ve bereket şansı getiriyor. Nisan 2020, Batı’yı en iyi şekilde değerlendirmek için mükemmel bir zamandır. Burada çalışın, burada oynayın, yemeklerinizi burada yiyin, burada sosyalleşin, vb. Başka bir deyişle, burada olabildiğince fazla zaman geçirin. Bu ay Batı’yı ne kadar aktif tutarsanız o kadar iyi. Su şelalesi, çağıran kedi gibi bereketi arttırmak için kullandığımız objelerinizi bu yönde çalıştırabilirsiniz.

KUZEYBATI (8-7)

Nisan 2020’de Kuzeybatıyı iletişim problemleri açısından olumsuz yönde etkileyebilir. Senelik bereket yıldızı şans getirmeye devam ederken bir yandan da dedikoduyu da arttırabilir. Besin zehirlenmeleri de mümkün. Ayrıca 7 hırsızlık olaylarını da arttırabilir. Kuzeybatıya bakan evlerde yaşayanlar ev güvenliğine daha fazla dikkat etmelidir. Yatak odanız veya ofisiniz burada bulunuyorsa, yüksek riskli yatırımlardan ve herhangi bir tür spekülasyondan veya kumardan kaçınmalısınız. Para kaybedebilirsiniz.

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim. Sevgilerimle

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin Astrolojisi Danışmanı

 

 

Comments are closed.