Temmuz-Keçi-Ayı Enerjileri

Temmuz-Keçi-Ayı Enerjileri

Temmuz-Keçi-Ayı Enerjileri tca

Çin Astrolojisine göre 2015 Temmuz ayı iki elementle tanımlanıyor. TOPRAK (Keçi) üzerinde SU. Elementler arasındaki ilişkiye göre toprak suyu kontrol etmek ister ama bu arada kendisi de çamura döner, iki element arasındaki anlaşmazlıktan dolayı bu ay sert etkiler yaşamamız mümkün. Nitekim 6 Temmuz da Erzurum’ da atlama pistinde yol çalışması esnasında bir göçük meydana geldi. 6 Temmuz yine bir Yin Su Keçi günüydü ve aslında Keçi ayı etkisini göstermeye bir gün önceden başladı diyebiliriz. Evet, bu ay toprakla ilgili kaza haberlerini daha sık duyabiliriz, Keçi toprağı aynı zamanda yolları temsil ettiği için trafik kazaları daha fazla gündeme gelecektir, ramazan bayramı süresince uzun yola gitmeyi planlayanlara çok dikkatli olmalarını, dinlenmiş bir şekilde yola çıkmalarını öneririm. Temmuz ayından en fazla Öküz, Köpek ve Keçi senesi/ayında doğanlar etkilenecekler.

ÖKÜZ 1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009 Senelerinde ve/veya OCAK ayı doğumlular,

KÖPEK 1946-1958-1970-1982-1994-2006 Senelerinde ve/veya EKİM ayı doğumlular,

KEÇİ 1943-1955-1967-1979-1991-2003-2015 Senelerinde ve/veya TEMMUZ ayı doğumlular

Bu etkilenme mekân değişikliği, taşınma ev/arsa satın alma ya da satma, evle ilgili tadilat, onarım, dekorasyon gibi toprak elementi ile ilgili faaliyetler olabilir. Ancak bu ay tadilat için uygun bir zaman değil. Özellikle Güneybatı-Kuzeydoğu yönlerine bakan ya da arka cephesi olan binalarda tadilat sorunlar ve engeller çıkarabilir. Diğer yandan bu kişiler kazalar, iletişim sorunları ve sağlık sorunlarına potansiyel olarak açık olacaklarından çevreleri ile diyaloglarında çok dikkat etmeleri ve bağışıklık sistemlerine dikkat etmeleri, sıvı tüketimini arttırmaları gerekebilir.

TEMMUZ AYINDA YANINIZDA AT OBJE BULUNDURUN.

Temmuz (Keçi ) ayında zıtlık yaşayacak olanların yanlarında At obje bulundurmalarını öneriyoruz. Keçinin dost burcu olan AT olumsuzluklara karşı Keçi enerjisini uyuma çevirecek, bize yönelik verebileceği zararlarını azalacaktır.

Keçiler; Yang Metal, Yang Toprak ve Yang Ağaç senesinde ya da gününde doğanlar için koruyucu melektir. Bu kişiler çevrelerinden yardım alacaklar. Hem sene hem de ay Keçi olduğu için yang metal, yang ağaç ve yang toprak gününde doğanları bu ay çift yardımcı melek koruyacak.

Keçiler, Atlarla uyum içerisinde, Tavşan ve Domuzlarla ise ağaç uyumu oluşturmaktadır.

Keçiler, Öküz burçları ile zıtlık yaşarlar, 2015 senesi boyunca Öküz burçları mücadele ve hareket içerisinde olacaklar. Temmuz ayı zıtlık enerjisi iki katına çıkıyor ve Öküz senesinde ya da, Ocak ayında doğanlar kendilerini daha stresli hissedebilirler. Zıt dönemleri engelleyemeyiz sadece bu kişilere fazla risk almamalarını, riskli sporlardan, dağ ya da geniş toprak alanlarda yapılan aktivite ve sporlardan, trafikte hızlı araba kullanmaktan uzak durmalarını ve gerekiyorsa değişimlere açık olmalarını önerebiliriz. Değişim yaşamak ve değişimlere açık olmak negatif enerjiyi hafifletecektir.

Kişisel elementi toprak olanlar (yin toprak-yang toprak gününde doğanlar) için para şansı bu ay da devam ediyor. Tabi Toprak favori elementleri ise bu finansal kazanç anlamına gelir.

4 Şubat sonrası 1943-1955-1967-1979-1991-2003 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre KEÇİ burcusunuz.

7,8 Temmuz – 7,8 Ağustos arasında doğduysanız ay sütununuz KEÇİ burcudur.

13-15.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz KEÇİ burcudur.

Uçan yıldızların dağılımına göre Temmuz ayında mekânlarınızı etkileyen enerjiler destekleyici olmayacak, bu ay daha fazla çözüm ağırlıklı işlem yapmamız gerekecek. En sorunlu yön BATI cepheler olup, bu yöne bakan salon ya da yatak odası varsa ya da giriş kapınız batı yönünde ise mutlaka metal elementiyle çözümlemek ve hatta tuz&su&6 para uygulamasını yapmak gerekir.

Yatak odaları Kuzeybatıda olan çiftler; romantik bir ay sizi bekliyor.

Güneybatı ve Doğudan gelen senelik bereket enerjileri bu ay biraz zayıflamakla birlikte küçük çözümlerle destekleyebiliriz.

Ayın enerji dağılımına göre evinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Ekteki haritadan hangi yönlerde nasıl uygulama yapmamız gerektiğine bakabilirsiniz.

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim.

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin astrolojisi Danışmanı