16 Eylül 2015 – Yin Ağaç KEÇİ

16 Eylül 2015 – Yin Ağaç KEÇİ

16 Eylül 2015 – Yin Ağaç KEÇİ 300 301 Aysun Sezgin

SENE Yin Ağaç KEÇİ
AY Yin Ağaç HOROZ
GÜN Yin Ağaç KEÇİ (toprak) – 16 Eylül 2015

Öküz burçlarına zıt gün
Öküz, Keçi ve Köpek burçları kuvvetli toprak etkisisinden daha fazla etkilenen burçlar olacak.
At, Tavşan ve Domuz burçlarına uyum var.
Zıt saatler: 01-03.00 arası

Bugün gökyüzünden ağaç enerjisi geliyor. Yer burçları ise ağaç enerjisini yoran toprak (Keçi) ve metal (Horoz). Ağaç uzlaşmanın, şartlara uyum sağlamanın yollarına bakarken, karşısına çatışmalar ve engeller çıkıyor.
5 elementin birbirlerini üretme ve yok etme prensibine göre, ağaç toprağı kontrol eder. Ağaçların çok olduğu yerde toprak zayıf kalır. Bu zayıflık toprağı hareketlendirebilir. Özellikle 19-21.00 saatleri arasında Yang Ateş Köpek saatinde toprak enerjisi, ateş elementinden de destek alarak daha kuvvetlenecek ve ağaç enerjisi ile çatışacak. bu çatışma sonucu toprak kaymaları, göçük gibi doğa olayları gerçekleşebilir. Trafik kazaları da bu gruba eklenebilir, Yollar, geniş toprak alanlar, dağlık alanlar, açık araziler ile ilgili riskli sporlar, doğa yürüyüşleri, hızlı araba kullanmak için riskli bir gün.

Yukarıda bahsettiğim risk, Toprak Cezası dediğimiz ÖKÜZ-KEÇİ ve KÖPEK burçlarının aynı zaman diliminde bir araya gelmesi ile oluşan bir potansiyel risktir ve Dünya’nın her yerinde yaşanabilir. En çok Öküz, Köpek ve Keçi senesinde, ayında ve gününde doğanlar etkilenir. Yapılması gereken dikkatli ve kontrollü olmak. Riskli işlere girmemektir.

Yine de bugün, 2015 Almanağına göre uğurlu bir gün. Evlilik, nişanlanma, açılış yapma, yeni okula başlama, yeni işe başlamak, evlilik teklifinde bulunmak ve temizlik için uygun bir gün.

Toprağı kazmak, yıkım yapmak, yeni inşaata başlamak, temel atmak için uygun gün değil.

En bereketli yön ; Kuzeydoğu

BUGÜN DOĞAN BEBEKLER

Elementleri Yin Ağaç: Esnek, narin, uyumlu, el işlerinde becerikli ve mütevazı kişiler. Uzlaşmayı severler, farklı şartlara kolay uyum sağlarlar. TIPKI BİR ÇİÇEK GİBİ
Yin Ağaç, karaciğer, boyun, omurgayı, eklemler ve ince kemikleri temsil eder.

Bugün doğan bebekler sosyal yönden çok kuvvetli olacaklar, arkadaş çevreleri geniş olacak. Özellikle ileriki yaşlarda insan kaynakları ve networking benzeri işlerde başarılı olabilirler. Ağaç elementlerini dengelemek için çok eğitim almaları, kalabalık içinde olmaları gerekir. Onlara en iyi gelen mevsim kış ayları olacak, serin yerlerde kendilerini daha rahat hissedebilirler. Çok ışıklı ve sıcak ortamlar zayıf olan ağaçlarını daha fazla yoracağından dolayı iyi değil.