3 Kasım 2015 – Yin Su KEÇİ

3 Kasım 2015 – Yin Su KEÇİ

3 Kasım 2015 – Yin Su KEÇİ 350 500 tca

SENE Yin Ağaç KEÇİ
AY Yang Ateş KÖPEK
GÜN Yin Su KEÇİ – 3 Kasım 2015

ÖKÜZ burçlarına ZIT gün
AT, TAVŞAN, DOMUZ burçlarına uyum var
Zıt saatler: 01-03.00 arası

Bugün Çin Takviminde iki element ile tanımlanıyor. KEÇİ (Toprak) üzerinde SU.
5 elementin birbirlerini üretim ilişkisine göre topra suyu tüketir, ama bu arada kendisi de çamura dönecektir. Bu iki element arasında yıkım ilişkisi var. Bunun sonucu olarak gün içerisinde toprak enerjisi zayıflıyor. Ancak Yin su bir çiğ damlasına benzetilir, bugün etkili olan sene, ay, gün olarak tüm burçlara baktığımızda aslında Yin Su elementinin bu kadar çok toprağı zayıflatmaya gücü yetmiyor, hatta çok zayıf kalıyor. Bu sebeple bugün doğanlar extra zayıf veya zayıf su elementi olacaklar.

Yin Su Keçi her zaman kalabalık içerisinde bile olsa kendine sakin kalacağı bir yer arayacaktır. Dışarıya belli etmese de yaşadığı ilginç deneyimler onları görünenden daha çok dolu ve renkli bir iç dünyanın sahibi kılar.

Bugün en fazla dikkat etmeleri gerekenler Öküz Burcu insanlarıdır. Sadece doğduğu sene değil, Öküz ayı ( Ocak ), Öküz günü ve Öküz saati ( 01-03.00) arasında doğmuş olanları da etkileyen toprak cezası sebebiyle bu kişilerin riskli kararlar almaları, sert sporlar yapmaları, hızlı araba kullanmaları, riskli doğa sporları icra etmeleri ve doğa yürüyüşleri kısaca fazla toprağın bulunduğu yerlerde potansiyel bir riski üzerlerine çekebilirler. Ayrıca tatlı yiyecekler toprak elementini temsil ettiği için hamur işleri ve tatlıdan uzak durmakta fayda var.

Unutmayın, batı takviminde Kasım ayına girdik ama Çin Takviminde hala Köpek ayındayız. 8 Kasımda, Domuz ayına geçeceğiz ama bu tarihe kadar 2015 senesini en kritik 3 ayından biri olan EKİM/Köpek Burcunun etkisi devam etmekte.

Yang Toprak ve Yin Toprak gününde doğanlar için bugün para günü. Eğer Keçi Burcu ve Toprak elementi iyi elementinizse finansal kazanç yaşayabilirsiniz.

Uçan Yıldızların dağılımına göre mekanlarımızın merkezlerinde 5 yıldızı olacak. Merkezdeki trigram/yıldız toplumsal olayları da etkileyebiliyor. 2015 senesinde merkezde bulunan senelik yıldız 3-tartışma, aylık 6-hukuksal sorunlar, otorite-güç sorunları ( liderler, yöneticiler ) ve günlükte ise 5-talihsiz olayları temsil ediyor. Özetle meydanlarda, merkezi alanlarda veya evlerde çatışma, kargaşa, baba-oğul arasında anlaşmazlık ve hukuksal sorunlar potansiyel olarak yaşanabilir.

Yin Su vücudumuzda böbrek ve ayakları temsil ediyor.h

Bugün önemli etkinlikleri desteklemiyor. İlaç kullanılması önerilmiyor.

BUGÜN DOĞAN BEBEKLER

Bugün doğan bebeklerin kişisel elementleri su, 4 sütunlarında başka su ve suyu destekleyen metal yok. Bu yüzden extra zayıf su olmaları yüksek ihtimal. 4 sütunları bir önceki (2 kasım) güne çok benziyor. Yani lideri takip eden gruba giriyorlar. Güç elementleri çok fazla. Bu aşırı gücün kendilerine zarar vermemesi için özgür davranmak, yeteneklerinin peşinden gitmek ve aktif olmak zorundalar. Aksi halde kendilerini hep eksik görerek bir türlü harekete geçemeyen, çok düşünen, tutucu, kuralcı, sınırlarından dışarı çıkamayan kişiler olabilirler.