4 Kasım 2015-Yang Ağaç MAYMUN

4 Kasım 2015-Yang Ağaç MAYMUN

4 Kasım 2015-Yang Ağaç MAYMUN 500 500 tca

SENE Yin Ağaç KEÇİ
AY Yang Ateş KÖPEK
GÜN Yang Ağaç MAYMUN – 4 Kasım 2015

KAPLAN burçlarına ZIT gün
YILAN, EJDERHA, FARE burçlarına uyum var
Zıt saatler: 03-05.00 arası

Bugün Çin Takviminde iki element ile tanımlanıyor. MAYMUN (Metal) üzerinde Ağaç.
5 elementin birbirlerini üretim ilişkisine göre metal, ağacı keser. İki element arasında yıkım ilişkisi var. Bu etki gün içerisinde doğal çevrenin tahrip olması veya metal kazalarını tetikleyebileceği gibi, Yang Ağacın, inatçı ve ödün vermez tutumundan dolayı insanların doğru bildikleri ve inandıkları konular hakkında direnç göstereceğini de temsil ediyor.
Maymunlar, YILAN burçları ile yakın dost, Ejderha ve Fare burçları ile su uyumu oluştururlar. Uyum olumlu birşeydir ve kişilerin 4 sütunlarında yukarıda saydığım burçlardan varsa bugün onların açısından uyumlu, huzurlu geçecektir. Özellikle su iyi elementleri ise mutlaka bugün bir araya geldikleri kişilerle uyumlu çalışma, üretme ve sohbet imkanı bulacaklar.

Yang Metal ve Yin Metal gününde doğanlar için bugün para günü. Eğer Maymun Burcu ve Metal elementi iyi elementinizse finansal kazanç yaşayabilirsiniz.

Uçan Yıldızların dağılımına göre evlerin kuzeybatı yönünde senelik 4, aylık 7 ve günlükte talihsiz olaylara sebep olan 5 yıldızı geliyor. 4 ağaç, 7 ise metal menşeli yıldızdır ve her ikisi de Yin özellik taşıdığı için evdeki kadınları temsil eder. Bu ay genelinde evin içerisinde yaşayan kadınların iyi anlaşamama potansiyelleri vardı, günde 5 geldiği zaman bu potansiyeli arttırıyor. Ya da dünya genelinde olası ağaç-metal kazalarının kuzeybatı yönünde yaşanacağını öngörebiliriz. Maymun bir seyahat yıldızıdır, dolayısı ile bu metal kazalarının seyahat ederken yaşanması olasılığı sebebi ile, At, Kaplan ve Köpek burçlarının Kuzeybatı yönüne doğru seyahat etmeleri önerilmez.

Yang Ağaç vücudumuzda başı temsil ediyor.

Bugün saç kestirmek, açılış, yeni eğitime başlamak, ev satın almak, seyahat etmek, taşınmak, yeni işe başlamak, kuyu açmak, ev ve kişisel temizlik, tadilat ve bebek bekleyenlerin niyet etmeleri için uygun bir gün.
Deniz seyahati ve evlilik için uygun değil.

BUGÜN DOĞAN BEBEKLER

Bugün doğan bebeklerin kişisel elementleri Ağaç. 4 sütunlarında ağaç ya da ağacı besleyen su yok, bu sebeple ekstra zayıf olma durumları var. Daha önceki örneklerde olduğu gibi “bir lideri takip eden kişiler” yeteneklerinin üzerine gitmeleri gerekiyor.
4 sütunlarında keçi ve maymun aynı zamanda yardımcı melekleri olduğu için, büyük annelerinden ve eşlerinden çok destek görecekler. Yetenekli, dışa dönük ve rekabete açık kişiler olacaklar, maddiyata önem verebilirler, insan yönetiminde başarılı olacaklar.