Ağustos-MAYMUN-Ayı Haberleri

Ağustos-MAYMUN-Ayı Haberleri

Ağustos-MAYMUN-Ayı Haberleri 500 500 tca

Temmuz ayı kadar olmasa da maymun yang metal özelliğinden dolayı Ağustos ayı potansiyel olarak silahlı çatışmalara müsait olacak.

Maymun burcuyla birlikte sonbahar mevsimi de başlamış oluyor. Maymun, 5 elementten metali, mevsimlerden sonbaharı, duygulardan hüznü, renklerden beyazı ve gezegenlerden Venüs’ ü temsil eder. Geleneksel Çin İnanışlarına göre bu dönem hasata hazırlık dönemidir, 8 Ağustos-23 Ağustos arasında gök gürültüsü, yağmur, kuvvetli rüzgâr ekinlere zarar vereceği için iyi kabul edilmez. Anneler bu dönemde çocuklarına kırmızı renkte kıyafetler giydirirlermiş hastalıktan korunmaları için. Çok mantıklı çünkü kırmızı ateş elementinin rengidir ve ateş metali kontrol eder.

Çin Astrolojisine göre her elementin doğuş – gelişim ve yok oluş dönemleri var. Bu döngüye göre su elementi, Maymun burcuyla Ağustos ayında yeniden doğuyor. Senenin burcu olan Keçinin toprağı çöl toprağı olduğu için hiç su barındırmadığını düşünürsek, Ağustos ayı ile birlikte su elementinin doğması bu güne kadar kuvvetli olan ateş ve toprak enerjisini dengelemeye başlayacak.

Maymun seyahat yıldızı olarak bilinir. Kaplan, At veya Köpek senesinde veya gününde doğduysanız; Maymun bu kişilerin seyahat yıldızıdır ve ay boyunca bu kişiler sürekli hareket içerisinde olacaklar.

Yin Ağaç veya Yin Toprak senesinde ya da gününde doğanların Maymun koruyucu meleğidir. Bu kişiler ay boyunca çevrelerinden yardım alacaklar.

Maymunlar, Yılan burçlarıyla uyum içerisindeler. Yılan burçları bu ay şanslılar. Dostları Maymun onları destekleyecek, ancak dikkat etmeleri gereken bir ateş birleşimi var. Kaplan günleri bu birleşim tamamlanıyor ve kişiler üzerinde asabiyet artışı, tansiyon ve kalp ile ilgili sağlık sorunlara sebep olabiliyor. Tartışmalar yaşamamak için sakin kalmaya çalışmak, su ile ( deniz-banyo-sıvı içecekler tüketmek ) denge sağlamak önemli.

Maymunlar, Kaplan burçları ile zıtlık yaşarlar, Kaplanlar bu ay mücadele ve hareket içerisinde olacaklar. Zıtlıkları engelleyemeyiz sadece bu kişilere fazla risk almamalarını ve hayatlarında karşılaştıkları değişimlere uyum sağlayarak akış içinde kalmalarını, değişime karşı direnmemelerini önerebiliriz. Değişim yaşamak ve değişimlere açık olmak negatif enerjiyi hafifletecektir.

Gün elementi (kişisel element) METAL olanlar için (yin metal-yang metal gününde doğanlar) para şansı var. Maymun burcuyla arası iyi olanlar, diğer bir deyişle metal favori elementleri ise bu finansal kazanç anlamına gelir.

4 Şubat sonrası 1944-1956-1968-1980-1992-2004 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre MAYMUN burcusunuz.

7,8 Ağustos – 7,8 Eylül arasında doğduysanız ay sütununuz MAYMUN burcudur.

15-17.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz MAYMUN burcudur.

Doğum haritanızı hesaplamak için tıklayın

Uçan yıldızların dağılımına göre Ağustos ayında mekânlarınızı etkileyen enerjiler çok kötü değil. Ev ve ofislerinizin merkezinde çok bereketli bir birleşim var. Diğer bereketli yön ise KUZEYBATI yönü. Bu ay bu iki yönde aktivasyonlar yaparsak, ay boyunca olumlu etkilerini göreceğiz. En sorunlu yön GÜNEYDOĞU yönü olup, bu yönde mutfakları bulunanlar için mutfak yangınlarına dikkat çekmek isterim. Özellikle elektrik hususunda tedbirli olmanızı öneririm. Çocuklu aileler için mekânların Kuzey yönünde çocukları olumsuz etkileyebilecek birleşimler olacak, küçük ev kazalarından korunmak için bu yönde kırmızı renkte bir obje bulundurmanızı öneririm.

Ayın enerji dağılımına göre evinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Ekteki haritadan hangi yönlerde nasıl uygulama yapmamız gerektiğine bakabilirsiniz.

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim.

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin astrolojisi Danışmanı