Eylül-HOROZ-Ayı Enerjileri

Eylül-HOROZ-Ayı Enerjileri

Eylül-HOROZ-Ayı Enerjileri 500 500 Aysun Sezgin

Merhabalar,

Maymun senesinin, kendi özelliğini taşıyan Maymun ayını arkamızda bırakarak, 7 Eylül 2016 da Türkiye Lokal saatiyle 17.23 civarında Horoz ayına geçmiş bulunuyoruz. Horoz ayı hayatımızı nasıl etkileyecek bununla ilgili öngörülerimi bilginize sunmadan önce bu ayın önemli bir özelliğinden bahsetmek isterim. Çin Takvimine göre 2016 Eylül ayı iki elementle tanımlanıyor; HOROZ un (metal) üzerine oturmuş Yin Ateş, bu etki 2017 senesi ile aynı olduğu için 2017 senesinde bir sene boyunca alacağımız etkileri, küçük bir fragman halinde Eylül ayı boyunca yaşayacağız. Bu sebeple ay süresince karşı karşıya kaldığınız olayların farkında olmaya çalışın, iyi gözlem yapın; büyük olasılıkla 2017 senesi içerisinde benzer temalarla karşılaşacaksınız.

 

Gelelim bu ayın element özelliklerine;

Çin Astrolojisinde Horoz, Yin Metal elementidir ve çok güçlü metaldir.  Yang Metale göre işlenmiş, mücevhere dönüşmüş yin metal, daha gösterişli, daha nazik ve daha politiktir, ama soğukkanlı olarak gereğini yapar. Metal elementi ateş ile faydalı hale gelir, değişir, dönüşür. Bu anlamda Eylül ayında hayatımızda değişimler yaşayabiliriz. Zaten 2016 senesi genelinde bu etki var, her birimiz hayatlarımızda farklı bir konuda değişim/dönüşüm yaşıyoruz. Metal elementi duygulardan “hüznü” temsil eder, bunun karşılığı olan “cesaret” tir. Geçmişten bugüne getirdiğimiz, artık bize faydası olmayan her şeyle vedalaşarak hafiflemek ve cesaretle yolumuza devam etmek için metal enerjisi bir fırsat veriyor bize. Bu anlamda evlerinizde de genel bir temizliğin, kullanmadığınız eşyalarınızı, giysilerinizi elinizden çıkartarak hafiflemenin tam zamanı. Önce yer açmalısın ki yeni enerjiler sana gelsin. Hadi biraz cesaret!!!!

Bu ay İletişimde dikkatli olmalıyız, zira ani parlayan Yin Ateş, çeşitli sorunlarla etkisini gösterebilir. Endişeli, gergin ve stresli olma halimiz toplumsal olarak öne çıkabilir, çünkü Yin Ateş elementi böyle bir etki verir. Yin Su gününde doğmuş insanlar kendilerine saldıran bu enerjiyle karşı karşıya kalabilirler. Yin Ateş ayrıca silahla yapılan saldırılar, suikastlar ve yangınları tetikleyen bir enerjidir.

Çin Tıbbında Yin Metal organlardan akciğerleri, cildi ve dişleri, Yin Ateş ise kalp, beyin ve sinir sistemini temsil eder. Sağlıkla ilgili olarak ateşle metalin çatışmasından dolayı Eylül ayı boyunca, kalp, yüksek tansiyon, ani sinir patlamaları, ruhsal dengesizlikler, akciğer ve solunum yollarıyla ilgili rahatsızlıklar, alerjiler, diş eti sorunları, cilt ile ilgili sağlık sorunlarında artış gözlemlenecektir. (Metal ve ateş elementlerine olan hassasiyete göre kişiden kişiye değişir.) Eğer ateş ve/veya metal elementine ihtiyacımız yok ise, evrenden gelen enerjiler üzerimizde o elementle ilgili dengesizlik yaratacaktır, dengeden çıkma öncelikle sağlık sorunları ve hayatımızda başka konularda sorunlar getirir.

*Sizde hangi elementin/mevsimin sizi dengede tuttuğunu ya da dengeden çıkardığını öğrenmek isterseniz 4 Sütunlu Kader Analizinizi çıkartmak için benimle iletişime geçebilirsiniz. http://www.aysunsezgin.com/iletisim/

*Doğum haritanızı www.aysunsezgin.com/anasayfa web sitemde ana sayfada “BaZi Hesaplayıcı” dan öğrenebilirsiniz.

Eylül ayında romantizm artacak, çünkü Horoz burcu 4 romantik burçtan birisi ve Maymun – Fare – Ejderha gününde ya da senesinde doğanlara romantizm getiriyor. Yaşasın havada aşk kokusu var!!!

Yin Ateş veya Yang Ateş senesinde ya da gününde doğanlar için Horoz, koruyucu melektir.  Bu kişiler ay boyunca çevrelerinden yardım alacaklar.

Ejderhalar Horoz burçlarıyla uyum içerisindeler. Ejderhalar için insan ilişkileri güzel olacak

Yılan ve Öküz burçları ise Horozla birlikte metal uyumu oluştururlar. Eğer doğum haritanızın herhangi bir sütununda bu burçlardan varsa bu ay metal enerjiniz kuvvetlenecek. Bu durumda eğer metal sizi destekliyor ise şanslısınız ama metaliniz zaten kuvvetli ise, Metal/ Ağaç dengenizi bozabilir, ağaç elementi hareket sistemimizi temsil eder, bu sebeple bel kemiği, omurga, eklem kemikleri ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Haritasında çok metal elementi olanların sıvı ağırlıklı beslenerek, balık mevsimi başladığına göre balık tüketerek ya da Omega 3 takviyesi ile ve ekşi yiyecekleri yeşil sebze ve meyveleri tüketerek fazla metalinizi dengeleyebilirsiniz.

Horozlar Kendilerinden bir tane gelince birbirleri ile anlaşamazlar, Bu durumda Horoz burçları için bu ay kişisel deneyimler, anne, eş ya da çocukları ile zıtlıklar, yanlış anlaşmadan kaynaklı sorunlar yaşayabilirler. ( Horoz burcunun doğum haritanızdaki bulunduğu sütuna bağlı olarak )

Horozlar, Tavşanlar ile zıtlık yaşarlar, Tavşan burçları bu ayı hareketli geçirecek. Zıtlıklar kişilerin hayatlarına aynı zamanda değişimler getirir. Bu yüzden sevgili Tavşanlar; karşınıza çıkacak engellerin üzerine gitmeyin, enerjiyi serbest bırakın ve zorlamayın.

Kişisel elementi su olanlar için ( yang su/yin su gününde doğanlar ) para ayı devam ediyor. Finansal gelişmeler yaşamanız mümkün.

4 Şubat sonrası 1933-1945-1957-1969-1981-1993-2005 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre HOROZ burcusunuz.

7,8 Eylül – 7,8 Ekim arasında doğduysanız ay sütununuz HOROZ burcudur.

17-19.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz HOROZ burcudur.

FENG SHUI ENERJİLERİ-Bu ay evlerinizi sadeleştirin!!

 

 

Eylül ayında en güzel enerjiler; Güneybatı yönünden mekânlarımıza giriyor. Öncelikle kullanım amaçları doğrultusunda bu yöne gelen odayı daha çok kullanmamız, hareketli objelerle bu enerjiyi desteklememiz çok faydalı olacaktır. Senelik etkide güzel bir enerjiye sahip olan Doğu yönünde bereketli 9 yıldızı, hastalıklara sebep olan 2 yıldızı ile yana yana gelince bu güzel enerji hastalık yıldızını besleyecek. Bu sebeple Doğu odasını bir aylığına kırmızı obje ve yukarıya doğru sivrilen objelerden arındırmamız gerekir. Hastalık enerjisini bastıran 6’ lı metal para asmak yeterlidir. Talihsiz olaylara neden olan 5 yıldızı ise Kuzeybatı’ dan mekanlarımızı etkileyecek, Yine bu yönde de kırmızı objeleri bu ay için kullanmayalım. Kuzey yönünde metal ve ateş yan yana, metali zayıflatmak ve ateşi güçlendirmek için bitkilerinizi bu yöne koyabilirsiniz. Yeşil /mavi rengi ya da ahşap objeleri kullanabilirsiniz.

Ayın enerji dağılımına göre evinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Haritayı incelemenizi öneririm.

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim.

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin Astrolojisi Danışmanı