AĞUSTOS – MAYMUN AYI – HABERLERİ

AĞUSTOS – MAYMUN AYI – HABERLERİ

AĞUSTOS – MAYMUN AYI – HABERLERİ 350 500 tca

7 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Çin Takvimine göre MAYMUN ayına geçiyoruz. Maymun Burcu, Çin Zodyak’ında 7. Burçtur. Dönem olarak yarısı Arslan, yarısı Terazi burcuna girer. Bildiğiniz gibi çılgın Maymun,  2016 senesinin de burcu aynı zamanda. Yani bu ay hem sene hem de ayın burcu ve göksel elementleri aynı.

 

 

Ağustos ayını iki elementle tanımlıyoruz. Maymun (Metal) üzerinde oturmuş Ateş.

5 elementin birbiri arasındaki ilişkiye göre ateş ile metal birbirini üreten değil, birbirini kontrol eden döngüdedir ve aralarında çatışma vardır. Maymunun üzerinde oturan ateş çok kuvvetli değil, 15.00 – 17.00 arasının Maymun saatleri olduğunu düşünürsek, bu ateşi batmakta olan güneşe benzetebiliriz. Yang Ateş insanı açık fikirlidir, kolayca arkadaş edinir. Tıpkı bir güneş gibi iyimser ve sıcaktır. Maymun ise güçlü bir metal elementidir. Kılıcı ya da ölümcül silahları temsil eder ve içinde metal, su ve toprak vardır. Metalin muhteviyatındaki su, güçlü okyanus suyuyla saldırgan bir enerjidir. Maymunun içindeki gizli su ateşin gücünü azaltacak ve Ağustos ayında ateş ön planda olsa dahi su elementi büyümeye başlayan gizli bir risk oluşturacaktır.

Bu ay, hem senede hem de ayda aynı enerjiyi çift olarak yaşayacağımız, dinamik, gerek kişisel hayatlarımızı, gerekse ülkemizi ve dünyayı birçok değişime/dönüşüme götürecek günleri hep beraber yaşayacağız. Değişim/dönüşüm derken; nasıl ateş metali eritince ortaya başka bir element (su) çıkıyorsa, dönüşüm bu ayın genel temasını oluşturacak. Ateşin metal üzerindeki etkisinden dolayı; yangınlar, patlamalar, hatta seller, trafik kazaları ve insanların saldırgan davranışlar sergilemesi çok muhtemel. Bu arada yeni icatları da unutmamak lazım. Tabii ki bu saydıklarımın hepsi bu ayın enerjileri üzerinden öngörülen BİR POTANSİYEL. Asıl amaç; bu enerjiler aktif haldeyken sinirlerimize sahip olmak, enerjimizi düzgün tutmaya çalışmak ve Aylık Feng Shui haritasındaki uygulamaları yaparak evrenin enerjileri hakkında farkındalık geliştirmektir. Bu sayede, dezavantajları avantaja çevirebiliriz.

Yin ve Yang bilgisi dünyanın başlangıcından beri var olan 5 elementin doğum, serpilme, ölüm döngüsünün içinde saklıdır. Evrenin 5 element üzerinden yasaları hiç değişmez. Enerji ilkbaharda yeni doğmuş ve genişleyen biçimindeyken (ağaç), yazın olgunlaşmış ve çiçek açmakta olan şekline (ateş), yaz sonunda dengeli ve destekleyici biçime (toprak), sonbaharda yitip gitmekte ve büzüşmekte olana (metal) ve kışın durağan ve beklemekte olana (su) dönüşür. “Beş Elementin Gücü- Charles A. Moss kitabından alıntıdır.”

Ağustos ile (Maymun) birlikte sonbahar mevsimi başlamış oluyor. Sonbahar mevsimi elementlerden metal, duygulardan hüzün, yönlerden batı, renklerden beyaz-gri, organlardan akciğerler ve kalın bağırsağı temsil eder. Sonbahar mevsiminde ağaçların yapraklarını dökmesi gibi, gerekli olmayan ve rahatsız edici şeyleri atabilmek, bırakıp koy vermek önem taşır. Bu arınmayı yapamadığımız, kayıp ve üzüntülerimizin üstesinden gelemediğimiz, fazla yüklerimizi üzerimizden atamadığımız takdirde, bir sonraki gelişme döneminde (yang dönemde) kendimizi geliştirme ve yenileme konusunda sıkıntı çekeriz.

Çin metafiziğinde Yang Ateş, insan vücudunda kalp ve kan dolaşımı, tansiyon ve aynı zamanda omuzları işaret eder. Yang Ateş yılı ve Yan Ateş senesi kalp problemleri ve omuz ağrıları getirebilir. Metal, insan vücudunda akciğer ve nefes organlarıyla ilişkilidir. Ateşin metale saldırmasıyla, soğuk algınlığı, diğer nefes alma organlarında (burun, ağız, cilt) problemler olma ihtimali vardır. Ayrıca uçan yıldız 2, 2016 yılının merkezindeki hastalığı temsil eder. Ağustos ayında Hastalık Yıldızı 2’nin yanına gelen olumsuz 5 yıldızı ile bu ay sağlık problemlerinde artışlar olabilir.

Maymun, Kaplan ve Yılanla birleştiğinde ‘ateş cezası’ yaratır, bu ateş cezası yangın felaketlerini ve patlamaları tetikleyebilir. Ateş elementi kalp ve kan dolaşımını temsil ettiği için İnsan vücudunda ateş cezası iltihaplara kalp hastalıklarına ve yüksek tansiyona sebep olur. Ağustos ayında bu oluşum aktif hale geliyor. Bu durum bu üç burçtan birinin senesinde, ayında ve gününde doğan insanları da etkiliyor. Bu kişiler özel hayatlarında iletişim problemleri, beklenmedik boşanmalar, iş değişiklikleri,  tartışmalar, kan ve kalple ilgili sağlık problemleri yaşayabilirler. Ateş Cezasını önemsemek gerekir ve minimum koruma için YILAN OBJE taşımak Maymunu kaçırır. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve iltihapları önlemek için antioksidan,  C vitamini, Omega 3 yağı takviye olarak alınabilir.

Çin Astrolojisine göre her elementin doğuş, gelişim ve yok oluş dönemleri vardır. Bu döngüye göre Su elementi,  Maymun burcuyla Ağustos ayında doğuyor. Bu Ağustos ayında su enerjisi ortada, görünen olmasa da gizli bir potansiyel olarak risk taşıyor. Su taşkınları, tsunami tehlikesi, sel felaketleri gibi su ile ilgili dengesizlikler olabilir.  Ayrıca MAYMUN burcu EJDERHA ve FARE ile bir araya geldiğinde SU UYUMU oluşuyor. Bu uyum da “su” enerjisini aktive edebilir. Çin Astrolojisinde 60 yıllık döngüler var. Buna göre 60 sene önce 1956 senesinin Ağustos ayı da 2016 Ağustosu ile aynı enerjilere sahip idi. 27 Ağustos 1956 da Adıyaman’ da sel felaketinde 100 kişi hayatını kaybetti. O güne ait 4 sütun haritası aşağıdaki gibiydi.

 

Maymun seyahat yıldızı olarak bilinir. Kaplan, At veya Köpek senesinde veya gününde doğduysanız; Maymun bu kişilerin seyahat yıldızı ve ay boyunca bu kişiler sürekli hareket içerisinde olacaklar.

Kaplanlar hareketli bir aya hazır olun. Maymunlar, Kaplan burçları ile zıtlık yaşarlar, 2016 senesi boyunca zıtlık enerjileri devam eden KAPLAN burçları bu ay iki tane Maymun ile başa çıkmak zorundalar. Bu durum onları sürekli hareket halinde olmalarına neden olabilir. Kaplan-Maymun zıtlığı Sadece Kaplan senesinde doğanları değil, Kaplan ayı (Şubat), Kaplan günü ve Kaplan Saatinde (03-05.00 arası) doğanları da etkileyecek. Bu zıtlık süresince hareket halinde olmak, seyahate çıkmak öneriliyor, ancak bulunduğunuz konumdan Kaplanın Pusula yönü olan Kuzeydoğuya doğru seyahat etmeniz önerilmiyor. Kazalara açık bir potansiyel olduğu için riskli sporlar, hızlı araba kullanmak da önerilmiyor. Maymundan gelecek zararı azaltmak için üzerinizde yılan obje taşımanızı öneririm.

Yin Ağaç veya Yin Toprak senesinde ya da gününde doğanlar için Maymun koruyucu melektir. Bu kişiler ay boyunca çevrelerinden yardım alacaklar.

Maymunlar, Yılan burçlarıyla uyum içerisindeler. Yılan burçları senenin ve ayın şanslı burçları, bu ay güzel geçebilir ancak sinirlerine hakim olmalılar, çünkü onlar da ateş cezasına giriyorlar.

Fare ve Ejderhalar ise Maymun ile birlikte su uyumu oluştururlar. Eğer doğum haritanızda bu burçlardan varsa su dengeniz bozulabilir, idrar yolları, böbrekler ile ilgili sorunlar yaşamanız mümkün bu durumda antioxidant yiyecekler, sebze ağırlıklı beslenerek ve egzersiz yaparak su dengesizliğini azaltabilirsiniz.

Bu ay kişisel elementi su olanlar için ( yang su/yin su gününde doğanlar ) para ayı. Su gününde doğanlar kariyerlerinde beklenmedik değişimler, finansal kazançlar yaşayabilirler. Şurası kesin “PARA İLE DAHA ÇOK KARŞILAŞACAKLAR”

Kendi 4 sütun haritanızı çıkartmak ve burçlarınızı, elementlerinizi görebilmek için www.aysunsezgin.com web sitemde ana sayfada “BaZı Hesaplayıcı” ya tıklayın ya da benden Kaderin 4 Sütunu seansı alarak potansiyellerinizi, şans dönemlerinizi ve bu dönemden nasıl etkilendiğinizi öğrenin.

4 Şubat sonrası 1944-1956-1968-1980-1992-2004 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre MAYMUN burcusunuz.

7,8 Ağustos – 7,8 Eylül arasında doğduysanız ay sütununuz MAYMUN burcudur.

15-17.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz MAYMUN burcudur.

FENG SHUI ENERJİLERİ

 

Uçan yıldızların dağılımına göre Ağustos ayında uygulamaların aktivasyon değil, daha çok

önlem odaklı yapılması gerekmektedir. Mekânların Kuzeydoğu-Güneybatı aksında sağlık sorunlarına ve engellere sebep olan olumsuz enerjiler var. Bu yönler; salon, yatak odası ya da kapı girişine denk geliyorsa metal rüzgar çanı, 6’ lı para, tuz&su&6metal para birleşimi veya siyah objelerle önlem alınız.

Güneybatı ve Kuzeydoğu yönlerinde bereket enerjisi var ancak sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Merkezde iki olumsuz enerji yan yana, mutlaka yukarıda belirttiğim şekilde önlem almalısınız.

En bereketli yön DOĞU, kırmızı renk, bitki ve hareketli objelerle aktive edin.

Güneydoğu kariyer ve ikili ilişkilerinizi destekleyecek.

Ayın enerji dağılımına göre evinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Ekteki haritadan hangi yönlerde nasıl uygulama yapmamız gerektiğine bakabilirsiniz.

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin astrolojisi Danışmanı