MART-TAVŞAN AYI-HABERLERİ

MART-TAVŞAN AYI-HABERLERİ

MART-TAVŞAN AYI-HABERLERİ 500 300 tca

2016 Şubat ayında senenin ilk büyük sınavını verdik ve senenin burcu MAYMUN’ un Çin Zodyak’ında zıt burcu KAPLAN ayını geride bıraktık. Kimimiz için mücadele, kimimiz içinse güzel gelişmelerin yaşandığı bir aydı. 5 Mart’ tan itibaren Tavşan ayına giriyoruz. Çin astrolojisinde mevsimlerin ve ayların temsil ettikleri elementler vardır. İlkbahar mevsimi ağaç elementiyle ilişkilidir. Tavşan 卯, ağaç elementinin en güçlü olduğu burçtur. Tabii bu elementlerin kuvveti, içinde bulundukları senenin elementlerinden ve gökten gelen enerjilerden de etkileniyor.

Çin Takviminde zaman iki ayrı karakterle ifade edilir. Bu ayın iki karakteri TAVŞAN 卯 üzerinde YİN METAL 辛 olacak. Yin metal değerli bir mücevhere benzetilir. Dişler, kemikler ve genellikle güzellikle ilgilidir. Yin Metal 辛 insanları, güzel, şık ve zarif olarak kabul edilir ve genellikle hayattaki güzel şeyler onlar için çok önemlidir. Dışarıdan yumuşak görünseler bile, içeriden çok sert ve soğukkanlı olabilirler. Parıldamayı ve ilgi odağı olmayı severler. Genellikle güvence, doğrulama, destek ve tanıma gibi ihtiyaçları olur. Yin Metal 辛 insanları tedirgin, huysuz, aşırı hassas, acımasız ve oldukça sert olabilirler. Yin Metal辛, 2016 Yang Ateş MAYMUN 丙申 senesinde Yang Ateş ile ikili uyum sergilese de bu ikili uyum yüzeysel bir uyum olacak. Çünkü yer burcu TAVŞAN ağaç elementi ve 5 element arasındaki üretim ve tüketim ilişkilerine göre, metal ve ağaç arasında çatışma enerjisi var. Bu ay insanlar yüzeysel olarak uyumluymuş gibi davranabilir ama aslında gerçekte (içte) çatışmalar devam edecektir. Bu sebeple bu ay anlaşmazlıklar için barış ve çözüm bulmanın gerçekleşeceğini pek beklemiyoruz.

Şubat ayı gibi (Yang Metal庚 Kaplan 寅) metal ve ağaç elementleri arasındaki çatışma bu ay da etkili olacak ancak elementlerin doğaları gereği zıtlık şubat ayındaki kadar sert olmayacak. Diğer taraftan Metal (Maymun) senesinde olmamıza rağmen, ağaç elementi ilkbahar mevsiminde güçlü, ağaç güçlü olduğu zaman toprak zayıflıyor. Bu sebeple mart ayında toprak faaliyetleri (deprem, göçük vb) yaşayabiliriz. Ayrıca suyun zayıflaması ve ateşin kuvvetlenmeye başlaması sonucunda ateş ve su dengesizliğinden dolayı bu elementler ile ilgili doğa olayları yaşayabiliriz. (yangınlar ve tsunami gibi). Bu ay merkezde senelik hastalık yıldızının yanına 1 su yıldızının gelmesi de su ile ilgili doğa olaylarını tetikleyebilir.

Mevsim itibariyle Mart ayı ağaç elementini temsil eder, organlarımızdan karaciğer ve safra kesesine ligi göstermemiz gerekir, Şubat, Mart ve Nisan ayları su elementinin zayıflamasından dolayı Detoks için ideal bir aydır. Ancak bu ayda olduğu gibi birden fazla element dengede değilse o zaman tüm metabolizmanın düzgün çalışması için gayret göstermemiz gerekebilir. İlkbahar ve yaz mevsimleri yang mevsimler, sonbahar ve kış ise yin mevsimlerdir. Bu ay ağaç kuvvetli ama metalin saldırısı var, ateş kuvvetlenmeye başlıyor ama yeterince kuvvetli değil, toprak ve su ise zayıf, yani birbirini kontrol etmesi gereken organlar görevlerini yapacak kadar kuvvetli değiller. Bunun sonucunda kişisel element yapımıza göre metabolizmamız gereğinden yavaş ya da hızlı çalışabilir. Isı artışı, sinirlilik, duygusal stres, kas güçsüzlüğü, halsizlik gibi şikâyetlerimiz olabilir. Denge sağlamak için; omega 3 ve su tüketimini arttırmak (su eksikliği için), antioksidan yiyecekler tüketmek (toprak dengesi için) ve C vitamini ile vücudumuza destek verebiliriz.

TAVŞAN, Mart ayı boyunca Kaplan-At-Köpek burçlarına Romantizm getiriyor. Bu burçlardan birinin senesinde ya da gününde doğduysanız, karşı cinsle tanışma, ilişkilerinizi kuvvetlendirme, romantik anlar yaşama şansınız artıyor. Ayrıca güzel iletişimi de destekliyor. Bu enerjiyi daha da arttırmak için doğu yönüne taze çiçekler, çift objeler, aşkı temsil eden fotoğraflar koyabilirsiniz. (özellikle Kaplan, At ve Köpek burçları)

TAVŞAN, Su senelerinde ya da su günlerinde doğanlar için yardımcı melektir. Doğum seneleri 2 ya da 3 ile biten kişiler (2012-2013-2002-2003-1992-1993-1982-1983 gibi) ve Yin Su/Yang Su gününde doğanlar ay boyunca çevrelerinden destek alacaklar.

Tavşan burçları Köpek, Domuz ve Keçi ile uyumu yakalar. Bu burçlardan olanlar için Mart ayında uyum var.

Tavşanlar, Horoz burçları ile zıtlık yaşarlar. Bu zıtlık, metal ve ağacın zıtlığıdır. Tavşan; ince kemikleri ve boyun/omurilik bölgesini temsil eder Horoz ise küçük metali, yani bıçak gibi kesici aletleri temsil eder. Dolayısıyla metal ve ağaç zıtlığı, daha çok kemik kırılmalarıyla sonuçlanabilir. Ayrıca metal aletlerle ile ilgili kazalar, araba kazaları yaşanabilir. Horoz burcu olanların el ve ayak bileği gibi ince kemiklerini etkilenebilir. İncinmeler, düşmeler, burkulmalar yaşanabilir. Dikkat! Horozlar değişim ve hareket içerisinde olacaklar. İletişim problemleri ve zıtlıklar yaşamaları muhtemel. Eş hanesinde Horoz olanların bu ay eşleri ile iyi geçinmeye çalışmalarını öneriyorum, ani fikir ayrılıkları tartışmalara dönüşebilir.

Tavşanlar, Fare burçları ile ceza ilişkisi yaşarlar. Ceza endişe ve eziyet çekmek anlamına gelir. Bu iki burcun da romantik yıldız olmasından dolayı ilişkilerimizle ilgilidir. Fare burçları için bu ay biraz stresli geçebilir.
4 Şubat sonrası 1951-1963-1975-1987-1999-2011 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre Tavşan burcusunuz.
5,6 Mart ile 4,5 Nisan arasında doğduysanız ay sütununuz Tavşan burcudur.
05.00-07.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz Tavşan burcudur.

Doğum haritanızı ve 4 sütununuzda hangi burçların olduğunu www.aysunsezgin.com dan Ana Sayfa – BaZı Hesaplayıcıdan doğum tarihi bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz.

4 sütunlu Kader Analizinizi yaptırın, 5 elemente göre zayıf ve kuvvetli taraflarınızı, şans dönemlerinizi, kaderinizin size nasıl bir yol çizdiğini öğrenin.

Mart ayında mekânlarımızı ay boyunca etkileyecek olan uçan yıldızlar ve çözümlerini ekte verdiğim haritada bulacaksınız. Mekânlarınızda daha etkili olabilmesi için haritada olduğu gibi, senelik ve aylık uçan yıldızları bir arada uygulama yapmanızı tavsiye ederim.

 

Bu ay geçtiğimiz aya göre uçan yıldız dağılımları daha iyi. Merkezde 1 yıldızı var. Su menşeli 1 yıldızı mevcut hastalık enerjisini zayıflatacak ama yine de hassasiyetiniz varsa böbrek, bağışıklık sistemi, üreme sistemi ve idrar yolları ile ilgili rahatsızlıkları tetikleyebilir.

Bu ay talihsiz olaylara sebep olabilen 5 yıldızı Güney’ de bu yöne metal rüzgâr çanı ya da içerisinde su&6 adet metal para ve tuz bulunan bir cam kâse ile bu enerjiyi zayıflatabilir siniz.

Bereketli yönler sırasıyla doğu, güneydoğu ve güneybatı olacak. Bu yönlerdeki odalarınızı imkânlarınız dâhilinde daha sık kullanabilirsiniz. Hareketli objeler koyarak bereket enerjisini daha aktif hale getirebilirsiniz.

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim. Sevgilerimle

Aysun Sezgin
Feng Shui & Çin Astrolojisi Danışmanı