Aylık HaberlerGüncel Astroloji

Ocak-ÖKÜZ-Ayı

Yin Su Öküz Ayı     5 Ocak 2017 – 4 Şubat 2018

Merhabalar,

2017 senesini geride bıraktık, ama Çin takvimine göre hala Horoz senesi devam ediyor. 5 Ocak 2018 de gelen Öküz ayı önemli bir ay. Çünkü hem bitmek üzere olan Horoz Senesi ile uyuma giriyor, hem de yeni başlayacak olan Köpek Senesi ile bir ceza ilişkisi var, bu tetikleniyor.

Çin Takvimine göre Öküz-Yılan-Horoz bir aradayken metal uyumu gerçekleşir. Bu ay Öküz ayı, Sene Horoz senesi; Ay boyunca Yılan günlerinde evrende metal uyumu olacak. Bunun anlamı büyük metal aletler, uçaklar, gökdelen binalar, gemiler gündeme gelebilir. Metal elementinin yaşam döngüsüne göre bu ay toprağa gireceği için bu alanlarda kazalar da yaşanabilir. Kişisel Haritasında Horoz, Yılan ve Öküz olanlar ise bu uyumunu yakalar ama eğer metal iyi elementleriyse bu uyumun nimetlerinden yararlanabilirler, metal iyi elementi olmayan Horoz, Yılan ve Öküz burcu kişileri üzerlerinde baskı hissedebilirler.

Öküz Çin Sembolizminde çalışkanlığı, azmi ve dayanıklılığı temsil eder. Tek başına barışçıl bir burç olmasına rağmen özellikle iki toprak burcuyla bir araya geldiğinde (Keçi ve Köpek) Toprak Cezası oluşturur. Köpek senesine girmek üzereyiz. Bu anlamda senenin ilk ayak sesleri ise Ocak ayında gelmeye başladı. Bu ay hangi alanlarda sorunlar yaşayacaksınız? Sorumluluklarınız mı artıyor? Gündeminize yeni olarak neler giriyor? Dikkat edin, farkında olun. Sizi zorlayacak konuları ve yapmanız gerekenleri iyi tahlil edin ve ertelemeyin, karşınıza çıkan sağlık sorunlarını önemsiz bile olsa siz önemseyin ve gerekli tahlil, muayene vb işlemlerinizi gerçekleştirin. Tüm bu yaşayacağınız olaylar size Köpek senesi hakkında genel ip uçları verebilir.  Bu ceza hem haritasında bu toprak burçlarından olanları etkiler hem de evrende toprak enerjisi dengeden çıkar ve deprem, toprak kaymaları, maden kazaları, trafik kazaları hatta uçak kazalarını tetikleyebilir. Kazaların birçoğu toprak elementiyle ilgili olacağı için bu ay geniş toprak alanlarda bulunanlar, dağ sporları yapanlar, hızlı araba kullananlar için risk teşkil edebilir. Bu ay içerisinde Köpek ve Keçi günlerine de dikkat etmek gerekir. Toprak cezası, doğum haritasında Köpek ve Keçi olanlarda sağlık problemi de yaşatabilir. Eğer toprak iyi elementiniz ise bu cezadan muaf olabilirsiziniz ama yoğun toprak elementi etkisi sonucunda kendinizi daha fazla baskı altında, endişeli stresli hissedebilirsiniz. Çözüm; kendi işinize ve yapmanız gerekenler odaklanmak, başkaları ile empati kurabilmek, görev ve sorumluluklarınızın farkına varmak ve çalışmak, hizmet etmek, sonucunda duyacağınız içsel mutluluk kendi kendinizle mutlu ve barışık olmayı sağlayacak. İşte toprak enerjisini doğru kullanmanın bir yolu. Diğer bir yolu ise meditasyon yapmak.  Endişe ve korkularınıza yenik düşerseniz çalışamazsınız. Stresin sizi aşağıya çekmesine izin vermeyin. Toprak cezasının stres ve endişe hissinin armasına sebep olması haricinde obezite sorunlarına, aşırı karbonhidrat ve şekerli gıdaların tüketimine, glüten hassasiyetine sebep olduğunu biliyor muydunuz?

*2018 Köpek Senesi hakkındaki yazımda toprak cezasına daha detaylı olarak değineceğim.

Birazda Gökten gelen Yin Su enerjisinden bahsetmek gerekir. Bu ay Yin Su     elementi öne çıkıyor. Yin Su gününde doğanlar mütevazı, sabırlı, kavga sevmezler ve Yang Su insanları gibi dışa dönük ve açık değiller. Kendilerine ait sırları olabilir ve negatif herhangi bir şeyi paylaşmak, ortamı bozmak istemezler. Çok nazik ve politikler. Barışı sağlayan, çatışmaları önleyen kişiler olurlar. Yin Su gününde doğanlar 2017 Yin Ateş HOROZ senesinde, senenin elementi Yin Ateş ile çatışma yaşıyorlar, bu da finansal konularda, para alma verme, kredi çekme, ödemeler, borçlar ile ilgili konularda hassas ve kontrollü olmalarını gerektiriyor. Doğası gereği su, ateşi söndürmek isteyeceğinden, bu zıtlıktan dolayı insan ilişkilerine de ayrıca dikkat etmeleri, tartışmaya meyilli olan tavırlarını kontrol etmelerini önemle tavsiye ederim. Sağlık anlamında ise Yin Su/Yin Ateş zıtlığı kalp, tansiyon, beyin, göz ile ilgili sağlık sorunlarını tetikleyebilir.

Yin Ateş gününde doğanlar da Yin Su gibi dikkatli ve kontrollü olmaları önemlidir. Çünkü ayın enerjisi baskın çıkıyor. Yukarıda bahsettiğim su ve ateş zıtlığından onlar da etkileniyorlar. Onların da bu ay temaları iş/statü, hukuksal konular ve otorite ile ilgili konular olacak.

Yin Su ÖKÜZ ayında; mütevazi Yin Su, altındaki kış toprağının etkisi ile baskıdan ziyade destek bulacağını düşünüyorum. Çünkü Öküz burcu toprak elementi olmasına rağmen kışın toprak daha yumuşak ve ateş desteği olmadığı için kuvvetli değil. Bu anlamda suyu kontrol edemez ama destek verebilir.

Öküz burçları Farelerle dost burçlar. Fare burçları bu ay uyumlu bir ay geçirecekler.

Eğer Yang Ağaç, Yang Toprak, Yang Metal gününde veya senesinde doğduysanız, Öküz sizin için koruyucu melek anlamına geliyor. Bu kişiler Ocak ayı boyunca evrenden destek alacaklar.

Öküzler, Keçi burçlarıyla zıtlık yaşarlar. Bu sebeple ay boyunca Keçi burçları mücadele ve hareket içerisinde olacaklar.  Olumsuzlukları azaltmak için Fare sembolü taşıyabilirler.

Kişisel elementimize göre (doğduğumuz gün, gök sütunundaki element) ay boyunca yaşayacağımız temalar da farklılık gösterir.

Ateş gününde doğanlar için; iş, statü, hukuksal konular, yasalar, kurallar, otorite ve sorumluluklar ağır basacaktır. Yang Ateş gününde doğanlar ayın göksel enerjisi (Yin Su) ile insanlarla uyumlu ilişkiler içine girecekler ama Yin Ateş gününde doğanlara tartışmalardan uzak durmalarını tavsiye ederim.

Toprak gününde doğanlar için; finansal konular ve yoğun çalışma bu ay gündeminizde olacak.  Para enerjiniz geçen ay gibi bu ay da aktif.

Metal gününde doğanlar için; performans, kendini ifade etme, hobiler, etkin çalışma, özgürleşme ve kendi olma isteği artacak. Akıllarını kullanma yetenekleri gelişecek ve ilhamları artacak.

Su gününde doğanlar için; sosyallik, kalabalık ortamlar, aile ve insan ilişkileri ön plana çıkacak. Yang Su gününde doğanlar rekabete açık bir ay geçirecekler.

Ağaç gününde doğanlar için ise; eğitimler, anne ile ilgili konular, beslenme ve kişisel gelişim üzerine çalışmalar, ev veya iş yeri ile ilgili konular, sıra dışı fikirler ve kendinizi besleyen herhangi bir alanda çalışmalarda bulunabilirsiniz.

4 Şubat sonrası 1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre ÖKÜZ burcusunuz.

5,6 Ocak – 4,5 Şubat arasında doğduysanız ay sütununuz ÖKÜZ burcudur.

01-03.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz ÖKÜZ burcudur.

 

*DOĞUM HARİTANIZI ÖĞRENMEK İÇİN ARAMA MOTORUNA “BAZI CALCULATOR” YAZARAK HARİTANIZI ÇIKATABİLECEĞİNİZ SİTELERE ULAŞABİLİRSİNİZ

 

*4 sütunlu Kader Analizinizi yaptırarak, 5 elemente göre zayıf ve kuvvetli taraflarınızı, şans dönemlerinizi, kaderinizin size nasıl bir yol çizdiğini öğrenin. Bunun için benimle iletişime geçin.

 

*Şimdi Kader Analizi yaptırmak için en uygun zaman. 2018 senesi  etkileşimlerini de kapsayan Kaderin 4 Sütunu haritanızı çıkarttırmak için randevu alabilirsiniz.

 

UÇAN YILDIZ DAĞILIMI

Ocak ayında engellere ve talihsiz olayları tetikleyen senelik 5 yıldızı GÜNEYDOĞU yönünde. Bu yönde kırmızı rengi azaltmak ve mümkün ise sakin bırakmak faydalı olacaktır. Kullandığınız yaşam alanlarınıza denk düşüyorsa yapacak bir şey yok. Dekorasyonda bol bol siyah ve beyaz renklerini kullanabilirsiniz.

KUZEY de hastalıkları tetikleyen olumsuz yıldız 2 etkili oluyor. Özellikle grip, soğuk algınlığı, cilt sorunları, ağız, burun, boğaz gibi nefes alma organları ile ilgili hastalıklara dikkat.

GÜNEY deki senelik yıldız 5 in yanına aylıkta 1 yıldızı geliyor. Güneydeki olumsuz etki zayıflamaya başladı.

GÜNEYBATI metal ve ağaç enerjilerinin çatışmasını devam ediyor. Geçen ay gibi bitkileri ve kırmızı rengi bir arada kullanmanız bu etkileri zayıflatır.

DOĞU ve KUZEYDOĞU yönlerinde bereket getiren enerjiler var.

BATI en bereketli yön. En çok vaktinizi burada geçirmeye çalışın.

MERKEZ de su enerjisi bu ay da kuvvetli.

 

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim.

 

Sevgilerimle

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Kader Danışmanı

0532 353 7687

0505 850 5027

 

SIRADAKİ ETKİNLİKLER

 

9 Ocak Salı saat 20:00-22.30  / 6 hafta / haftada bir akşam

Online Feng Shui Uçan Yıldızlar Eğitimi

UÇAN YILDIZLAR TEKNİĞİ EĞİTİMİ

 

13 Ocak Cumartesi  14.00-18.00

Astroloji &Feng Shui Semineri

Asude Argun & Aysun Sezgin

Hotel Suadiye İstanbul-Bahçe Katı Toplantı Salonu

SİZİ DE BEKLERİZ
Kayıt yaptırırken doğum tarihi/yeri/saati bilginizi vermeyi unutmayın

aysunsezgin@gmail.com /  0505 850 5027

asudeargun@gmail.com /  0532 497 70 88

2018 ASTROLOJİ & FENG SHUI SEMİNERİ

Comments are closed.