Şubat-Kaplan- Ayı Feng Shui & Astroloji Güncellemesi

Şubat-Kaplan- Ayı Feng Shui & Astroloji Güncellemesi

Şubat-Kaplan- Ayı Feng Shui & Astroloji Güncellemesi 700 700 tca

Merhabalar;

3 Şubat ile birlikte hem senenin hem de ayın burcu değişti. Artık Yin Metal ÖKÜZ yılındayız. Çalışmanın, iradenin, sorumluluk almanın, güçlü durmanın ve gereği neyse yapmanın kazanç getireceği, bize yeni fırsatlar ve aynı zamanda yeni sorumluluklar sunan Öküz senesi hepimize sağlık, huzur bereket getirsin.

Geleneksel uygulamada, bir zaman dilimini elementleri her zaman bir çift halinde olacak şekilde ilişkilendirir ve yorumlarız; Gök hanesi (üstteki çince karakter) ve yer hanesi (alttaki çince karakter) bu, yukarıdan ve aşağıdan gelen enerjik etkiyi temsil eder. Başka bir deyişle, insanlar her zaman ve her an iki dinamik güç arasında esasen sıkışmış durumda.

Bu ayki Elementler; Yang Metal Kaplan 庚寅 ~

Yang Metal 庚 Gök hanesidir ve bu genellikle bir kılıç veya sert bir çelik parçasıyla karşılaştırılır. Katı, soğuk ve ağırdır. Yang Metal gününde doğan insanlar savaşçı benzeri özellikler sergilerler. Sadık, adil, onurlu, sert ve genellikle kendi alanlarında büyük liderler, konuşmacılar ve öncüler olurlar.

Kaplan 寅 Yer hanesidir ve Ağaç Elementi ile ilişkilidir. Bu nedenle Şubat, baharın sinyalidir. Klasik Batı Astrolojisinin aksine, Çin güneş takvimi baharın ortasında (bahar ekinoksu) başlamaz. Bunun yerine baharın gelişi olarak da adlandırılan ve bahar bayramı olarak kutlanan şubat ayının 4’ ünde başlar.

Özetle 2021 Şubat ayının tablosu şöyle;

Sene burcu Yin Metal    ÖKÜZ

Ay Burcu     Yang Metal KAPLAN

Gök hanesi görünen, ortaya çıkan, yer hanesi aslında gerçekleşen, olan. Bu durumda gök hanesinde metaller ve temsil ettikleri; adalet, sertlik, açık sözlülük, savaşçı bir ruh, kahramanlık, …ama yer burçlarında Öküz ve Kaplanın aralarında gizli bir uyum var, bu uyum alt elementlerinin arasında olan bir uyum. Adeta gizli anlaşmaları, başka planların olabileceğini, arkadan iş çevirmeyi temsil ediyor. Ayrıca bu şubat ayında gök hanesinde metal, yer hanesindeki ağacı kontrol etmek istiyor ama yer burçlarındaki bu gizli uyum ile kontrolde zorlanacak, manipüle edilecek gibi duruyor. Sorunların uzlaşma ile çözülmesini ümit ediyorum.

Genel anlamda Şubat ayında aşağıdaki olaylara daha yakından dikkat etmeliyiz:

  • Çevre sorunları, doğal afetler yeniden ön plana çıkacak çünkü metal, ağaçları kesen bir balta gibi.
  • Doğu ve Batı’daki ülkeler arasında, farklı düşünceyi paylaşan iki grup arasında, yenilikçiler ve klasiği savunanlar arasında, yöneticiler ve protesto edenler arasında çatışmalar; çünkü ağaç doğu ve metal batıdır, ağaç yenilik ve girişimcilik, gençlik; metal ise klasik düşünce, sabitlik, sertlik demektir.
  • Pandeminin yayılma riski, metal solunum organlarını temsil eder.
  • Bel kemiği ve sırt bölgesinin yaralanmasına, kas zedelenmesine neden olan kazalar; ağaç omurgayı ve kas sistemini temsil eder.
  • Uçan yıldızlarda hem senelik dağılım, hem de aylık etkiler değişti. Merkezde sene boyunca 6 yıldızının etkisi olacak, bu da yöneticileri ve otoriteyi temsil edenleri ilgilendiriyor. Şubat ayında ise merkez alanına “6”nın yanına talihsizlikler ve şanssız olayları temsil eden “5” yıldızı geldi. Yöneticiler açısından sevimsiz bir ay olabilir.
  • Kaplanlar, Maymun burçları ile zıtlık yaşarlar. Maymun burçları değişim ve hareket içerisinde olacaklar. İletişim problemleri ve zıtlıklar yaşamaları muhtemel. Özellikle seyahat ederlerken gecikmeler, rötarlar yaşayabilirler. Eş hanesinde Maymun olanların eş ve/veya ortakları ile ani fikir ayrılıkları tartışmalara dönüşebilir.

Kaplan; Maymun, Fare ve Ejderha burçları için Seyahat Yıldızıdır. Bu burçlar için hareketli bir ay olacak.

Kaplan, Yin metal senesinde (sonu 1 ile biten seneler; 2011-2001-1991-1981gibi) ya da yin metal gününde doğanlar için yardımcı melektir. Bu kişiler ay boyunca çevrelerinden destek alacaklar.

Ateş gününde doğanlar için bu ay para şansı var. Tabi Ağaç (Kaplan) favori elementleri ise bu finansal kazanç anlamına gelir. KAPLAN burcuyla uyumlu olmayanlar bu ay paranızı harcarken kontrollü olmanız gerekir.

Kaplan, Domuz, At ve Köpek burçları ile uyumu yakalar. Bu burçlardan olanlar için şubat ayı olumlu geçecek.

4 Şubat sonrası 1938-1950-1962-1974-1986-1998-2010 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre KAPLAN burcusunuz.

4,5 – 5,6 Mart arasında doğduysanız ay sütununuz KAPLAN burcudur.

03.00-05.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz KAPLAN burcudur.

Feng Shui Güncellemesi

2021 Şubat ayında mekânlarımızı ay boyunca etkileyecek olan uçan yıldızlar ve çözümlerini ekte verdiğim haritada bulacaksınız. Mekânlarınızda daha etkili olabilmesi için değişimleri senelik ve aylık bir arada uygulama yapmanızı tavsiye ederim.

Feng Shui astrolojisine göre, evinizin 9 sektörünün her biri belirli bir enerji türünün etkisi altındadır. Bu enerji aydan aya, yıldan yıla değişir. Bu değişimlere göre evinizin bazı sektörleri ailenizle zaman geçirmek, çalışmak ve diğer faaliyetleri yapmak için elverişlidir, diğerleri değildir. Bu yüzden, şubat ayındaki uçan yıldızlar dağılımlarını hangi sektörlerden kaçınmanın daha iyi olduğunu ve hangilerini bu ay sizi pozitif etkileyeceğini bilmek avantajlı olur.

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim.

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin Astrolojisi Uzmanı