8 Kasım 2015- Yang Toprak FARE

8 Kasım 2015- Yang Toprak FARE

8 Kasım 2015- Yang Toprak FARE 700 500 Aysun Sezgin

SENE Yin Ağaç KEÇİ
AY Yin Ateş DOMUZ
GÜN Yang Toprak FARE – 8 Kasım 2015

AT burçlarına ZIT gün
ÖKÜZ, EJDERHA, MAYMUN burçlarına uyum var
Zıt saatler: 11-13.00 arası

Bugün Çin takvimine göre Yeni bir aya geçiyoruz. Türkiye saatine göre 06.48 gibi KÖPEK Burcundan DOMUZ Burcuna geçiş yapacağız. Öncelikle Yeni ayın hepimize bolluk ve huzur getirmesini dilerim.

8 Kasım tarihiyle birlikte kış mevsimine girİyoruz ve bu dönemde daha çok sıcak yiyecekler tüketmekte yarar var. Vücudumuzun Yin/Yang dengesi için zeytinyağlılara ve soğuk tüketilen içeceklere ara vermemiz gerekir. Çin Takviminde 8 Kasım- 22 Kasım arası kış başlangıcı olarak adlandırılıyor ve bu dönemde yağmur yağmazsa kışın gayet güzel ve kuru geçeceğine inanılıyor. Yeni aya geçtiğimiz için 1-2 gün enerjiler biraz zayıflatabilir.

Bugün Çin Takviminde iki element ile tanımlanıyor. FARE (Su) üzerinde TOPRAK. Bu iki element arasında çatışma var. Günün elementi toprak, suyu kontrol ediyor, Su burcunun ayında olmamız nedeniyle toprak elementi zayıf. Bu ay Ekim ayında olduğu gibi toprak cezasından fazla bahsetmeyeceğim, çünkü su enerjisi etkili olduğu için toprak zayıf. Ancak bugünkü gibi Yang Toprak, Yang Suyun (fare) üzerinde olduğu durumda uygun şartlar oluşursa eğer göçük riski var.

Yang Ağaç ve Yin Ağaç gününde doğanlar için bugün para günü. Eğer Fare burcu ve su elementi iyi elementinizse finansal kazanç yaşayabilirsiniz.

Uçan Yıldızların dağılımına göre evlerin merkezindeki olumsuz enerjiyi körükleyen 9 yıldızı ve Batı yönünde yangın potansiyeli oluşturan yıldızların bir araya gelmesindenden dolayı bu yönleri önemsemeliyiz. Kuzey yönünde ise 5 yıldızı, genç ve orta yaşlı erkeklere, suyla ilgili tehlike oluşturabilir. Kuzeydoğu yönünde bereket yıldızı parlayacak.

Yang Toprak vücudumuzda mide ve göğüsü temsil ediyor.

2015 Almanağına göre bugün temizlik işleri için uygun. Bunun haricinde kontrollü davranmak gerekiyor