Aralık – FARE – Ayı Haberleri

Aralık – FARE – Ayı Haberleri

Aralık – FARE – Ayı Haberleri 500 500 tca

Aralık FARE Ayı Haberleri (7 Aralık – 5 Ocak)

Çin takvimi genel olarak bilindiği şekliyle çiftçilerin takvimi ya da Hsia takvimi, zamanın bölümlerini ve akışını kaydetmekle kalmayıp aynı zamanda kader tahmini yapan tutarlı bir sistemdir. Bu ünlü kader tahmini sistemi (kaderin dört sütunu) Hsia takvim formatını baz alarak kişinin doğum tarihine göre tam olarak kaderini söyler. Takvimin eşsiz içeriğindeki zamanlar yıl ay gün ve saat, evrendeki her şeyin bileşimi olduğuna inanılan temel elementler metal, su, ağaç, ateş ve toprak olarak sunulur. Bu beş element arasındaki ilişki, kişinin kader yolunda önünde ne olduğunu tutarlı olarak tahmin etmesine, bu bilgiyi kullanarak hayatındaki şansını artırıp şanssızlığını azaltmasına yardımcı olur.

7 ARALIK 2016 ‘da Çin takvimine göre FARE ayına giriyoruz.

Çin takviminde 2016 Aralık ayı iki elementle temsil ediliyor. FARE  (yang su) üzerinde oturan Yang Metal. Elementlerin birbiriyle ilişkisine göre metal suyun annesidir. Bu iki element arasında anne çocuk ilişkisi var. Böyle birbirini destekleyen elementler bir araya geldiği zaman o elementi ve doğada temsil ettiklerini daha büyütür.

Çin Astrolojisinde Fare burcu, su elementini temsil eder. Su elementinin en kuvvetli olduğu mevsim kış mevsimidir. Aralık ayı ise su enerjisinin en kuvvetli olduğu aydır. Her sene 21 Aralık ta en uzun gece ile yin enerji maksimum seviyede olur. Fare Burcunun batı astrolojisindeki dengi Yay burcuyla başlar, Oğlak burcuyla biter. Farenin temsil ettiği su, YANG SU 壬 kalitesini taşır. Okyanusu temsil eder. Fare,  Çin Zodyak’ının ilk burcudur. Yönü Kuzey, zıt burcu AT, uyumlu burçları Öküz, Ejderha ve Maymun dur.

Maymun senesinde Maymun ve Farenin oluşturduğu su uyumu da bu ayın su enerjisini çok kuvvetlendiriyor. Su elementi soğukları ve kış mevsimini temsil ettiği için bu ay soğuk hava ile ilgili tedbir almak gerekiyor.  Su elementi sadece kış mevsimini temsil etmiyor; Ayrıca duygu olarak korku, renk olarak siyah, tat olarak tuzlu tatlar, yön olarak Kuzey,  vücudumuzda böbreklerimizi, uçan yıldızlardan 1 ‘i ve gezegenlerden Merkür’ü temsil ediyor. Bir element iki şekilde dengeden çıkar; ya çok fazla olduğunda ya da hiç olmadığında. Bu durumda Aralık ayında su enerjisi dengeden çıkıyor diyebiliriz. Su elementinin dengeden çıkması evrende su ile ilgili doğa olaylarını tetikleyebilir. Aşırı yağmurlar, soğuklar, sel felaketleri ile ilgili haberleri bu ay daha sık duyabiliriz.

Aralık ayında Türkiye

4 sütun sistemine göre ülkelerin, şirketlerin doğum haritaları oluşturulsa da şans dönemleri kişinin cinsiyetine göre çıkartıldığı için ilerleyen şans dönemlerini belirlemek zordur. Ama elementler üzerinden yorum yapmak mümkün.

Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluş tarihini temel alarak çıkarttığım 4 sütuna göre Türkiye’ nin kişisel elementi YİN AĞAÇ çıkmaktadır. 2016 senesi bu durumda Türkiye için agresif yetenek senesidir. Yani tema;  özgür olmak adına çok fazla çaba göstermektir. Özgürlük her zaman kurallara karşı hareket eder. Buradaki kurallar, hukuk kuralları, hayatımızı düzenleyen toplumsal kuralları temsil ediyor. Yani yönetim şeklimizin değiştirilmesine yönelik çalışmaların Metal Maymun senesinde hızlanması bir tesadüf değil ve 2017 senesinde de benzer etkiler devam edecektir.  Diğer yandan Türkiye’ nin BaZi sinde ( 4 sütun ) çok fazla su elementi bulunmaktadır. Ağaç günü doğanlar için su elementi kaynak anlamına gelmektedir ki bu kadar fazla kaynak elementi, ülke olarak dinle ilgili temaları ön plana çıkartmamızı desteklemektedir. 2016 Aralık Yang Metal Fare ayında kuvvetlenen su enerjisi ülkemizde dini konuların gündeme geleceğini ve büyüyeceğini, ilgili yasaların ön plana çıkacağını gösteriyor. ( güç kaynağı besliyor ) Ancak harekete geçmek için yeterli ateş yok.

 

Su Elementi vücudu dengelemek, fiziksel, zihinsel ve duygusal uyum yaratmak için çok önemlidir. Çünkü beyni temsil eden ateş elementini kontrol eder. Çin tıbbında bunun karşılığı, ateşlenen bir kişinin soğuk suyla tedavi edilmesi, ya da böbreklerimizi üşüttüğümüzde karnımıza ya da ayaklarımıza sıcak su torbaları koymamızdır. Tüm bunlar vücudumuzun ateş-su dengesi için yapılan çok basit ve işe yarayan uygulamalardır. Aralık ayı içerisinde kalp, tansiyon, böbrekler, bağışıklık sistemiyle ilgili sağlık sorunları sıklıkla yaşanabilir. Eğer bu sorunları sürekli yaşıyorsanız,  doğum haritanızda ateş-su dengesizliğinizin olduğu anlamına gelmektedir.

Keçi, Tavşan ve Domuz senesinde ya da gününde doğanlar için Aralık ayında “havada aşk kokusu var”. Romantik burçları Fare, onlara karşı cinse daha çekici görünecekleri bir ay vaat ediyor. Romantizm, aşk ve çekicilik adına bu burçların sahipleri bu ay çok daha avantajlı olacaklar.

Fareler, Öküz burçlarıyla dost burçlar. Öküz burçları bu ay uyumlu bir ay geçirecekler.

Maymun-Fare-Ejderha burçları bir aradayken su uyumu gerçekleşir. Bu ay Fare ayı, Ay boyunca tüm Maymun ve Ejderha günlerinde evrende su uyumu olacak. 26.12.2004 senesinde yaşanan Tsunami, Maymun senesi, Fare ayı ve Ejderha saatinde gerçekleşti. Olayın gerçekleştiği gün uçan yıldızlar güney yönünde senelik, aylık ve günlük sırasıyla 9-5-2 şeklindeydi. Haritasında maymun veya ejderha olanlar, ya da her ikisini de haritasında barındıranlar bu ay su uyumunu yakalıyor. Eğer su iyi elementleri ise bu uyumun nimetlerinden yararlanacaklar.

Eğer Yin Ağaç gününde veya senesinde, ya da Yin Toprak günü ya da senesinde doğduysanız, Fare sizin için koruyucu melek anlamına geliyor. Bu kişiler Aralık ayı boyunca başları sıkıştığı zaman onlara yardım edecek insanlar karşılarına çıkacak. Evrenden destek alacaklar.

Ateş gününde doğanlar için ( yin ateş-yang ateş ) bu ay para şansı var. Tabi su (FARE) favori elementleri ise bu finansal kazanç anlamına gelir. Fare burcuyla uyumlu olmayanlar bu ay paranızı harcarken kontrollü olmanız gerekir.

Fareler, At burçlarıyla zıtlık yaşarlar. Bu sebeple ay boyunca At burçları mücadele ve hareket içerisinde olacaklar.  Fare ile At zıtlığı sadece At senesinde doğanları etkilemez, aynı zamanda Haziran (At) ayında doğanları, At gününde ve saatinde doğanları da haritalarında bulunan sütunlarla ilgili alanlarda değişim, engel, endişe ve zıtlıklar yaşamalarına neden olabilir. Bu kişilerin negatif enerjiyi azaltmak için Üzerlerinde “ÖKÜZ” obje taşımaları önerilir. Fare (su)-At ( Ateş) zıtlığı ateş ve su ile ilgili kazaları tetikler. Haritasında At burcu olanlara fazla risk almamalarını ve hayatlarında olumlu bir değişiklik yapmaya çalışmalarını önerebiliriz. Değişim yaşamak ve değişimlere açık olmak negatif enerjiyi hafifletecektir.

Elementimize göre ay boyunca yaşayacağımız temalar da fark gösterir.

Ağaç gününde doğanlar için; iş, kariyer, hukuksal konular, yasalar, kurallar ve sorumluluklar,

Ateş gününde doğanlar için; para ile ilgili konular,

Toprak gününde doğanlar için; performans, kendini ifade etme, etkin çalışma, asi davranışlar

Metal gününde doğanlar için; sosyallik, rekabet, kalabalık ortamlar ya da aile ve insan ilişkileri,

Su gününde doğanlar için ise; eğitimler, anne ile ilgili konular, ev veya iş yeri ile ilgili konular, içsel gelişim ile ilgili çalışmalar, maneviyata yönelik çalışmalar. (yazmak isteyenler için bu ay iyi zamanlamadır.) Bu ayın teması olacak.

4 Şubat sonrası 1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre FARE burcusunuz.

7,8 Aralık – 5,6 Ocak arasında doğduysanız ay sütununuz FARE burcudur.

23-01.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz FARE burcudur.

 

*Şimdi Kader Analizi yaptırmak için en uygun zaman. 2017 kapıya dayanmışken bir senelik etkileşimleri de kapsayan Kaderin 4 Sütunu haritanızı çıkarttırmak için randevu alın.

Aralık ayından itibaren uçan yıldız enerjileri yavaş yavaş doğu, güneydoğu yönüne doğru kaymaktadır. Merkeze 1 su yıldızının gelmesi, ayın kuvvetli su etkisini arttıracak, meydanlar, merkez olarak kabul edilen bölgelerde su ile ilgili sorunları tetikleyecek. Talihsiz olaylara sebep veren 5 yıldızı güneyde etkili olacak. Bu ay mekânlarınızın güneyine metal rüzgâr çanı asmakta yarar var. Ayrıca güney ve kuzeybatı yönlerini kırmızı renkten arındırmamızda yarar var.  Bereketli alanlar ise Doğu ve Güneydoğu yönlerinden etkili olacak. Bu yönlerde bulunan ortak kullanım alanlarınızı (salon, giriş kapısı, oturma odası) açık ve aktif tutmanızı tavsiye ederim. Güneybatı yönünde ise sene boyunca etkili olan bereket yıldızı 8 artık etkisini azaltarak, doğu yönüne doğru yer değiştiriyor.

Ayın enerji dağılımına göre evinizde/ofisinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Hazırladığım ekteki haritada, hangi yönlerde nasıl objeler ve renkler kullanmanız gerektiği belirtilmiştir.

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim. Sevgilerimle

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin Astrolojisi Danışmanı

 

*Doğum haritanızı www.aysunsezgin.com dan Ana Sayfa – BaZı Hesaplayıcıdan doğum tarihi bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz.