22 Ekim 2015 – Yin Metal KEÇİ

22 Ekim 2015 – Yin Metal KEÇİ

22 Ekim 2015 – Yin Metal KEÇİ 500 500 Aysun Sezgin

SENE Yin Ağaç KEÇİ
AY Yang Ateş KÖPEK
GÜN Yin Metal KEÇİ – 22 Ekim 2015

ÖKÜZ burçlarına ZIT gün
ÖKÜZ, KEÇİ ve KÖPEK burçlarına Toprak Cezası, kaza ve sağlık problemleri
AT, TAVŞAN, DOMUZ burçlarına uyum var
Zıt saatler: 01-03.00 arası

Bugün Çin Takviminde iki element ile tanımlanıyor. KEÇİ (toprak) üzerinde Metal. 5 elementin birbirlerini üretim ilişkisine göre toprak metali besler, aralarında anne-çocuk ilişkisi vardır. Dolayısıyla bugün metal elementi daha kuvvetli. Nezaket, zerafet, güzellikle ilgili konular daha ön planda olacak.
Diğer yandan 2015 KEÇİ senesinde etkisi daha kuvvetli olan ve gizli bir potansiyel tehlike olarak kabul ettiğimiz Toprak Cezası, Ekim ayı KÖPEK burcunun ayı olması sebebi ile bu ay etkisini arttırdı. KÖPEK-KEÇİ-ÖKÜZ burçlarının aynı anda bir araya gelmesi sonucu oluşan kuvvetli toprak etkisinin neden olduğu bu oluşumdan en çok ÖKÜZ burçları KEÇİ ve KÖPEK burçları etkilenebilir. Toprak Cezası olduğu için daha çok geniş toprak alanlarda, tünel ve yollarda meydana gelebilecek kazaları, talihsiz olayları tetikleyebilir. bu burçlara sahip olan kişilerin sağlıklarını da olumsuz etkileyebilir. Toprak vücudumuzda bağışıklık sistemimizi temsil eden su elementini kontrol ettiği için, kendimizi halsiz, yorgun hissedebilir, düz yolda düşebilir ya da aniden ortaya çıkan sağlık problemleri yaşayabilirİz. Bugün Keçi gününde potansiyel olarak toprak cezasından etkilenebiliriz.

Yang Ateş ve Yin Ateş gününde doğanlar için bugün para günü. Eğer Keçi Burcu ve Metal elementi iyi elementinizse finansal kazanç yaşayabilirsiniz.

Uçan yıldızların dağılımına göre Güneydoğu yönünde yangın riski var. Mutfaklarınız bu yönde ise daha dikkatli olmaya özen gösterelim.

Almanağa göre bugün toprağı delmek, kazmak önerilmiyor. Özellikle ön cephesi Güneybatı yönüne bakan binalarda tadilata başlamak, engellerle karşılaşmanıza neden olabilir. Toprak elementi vücudumuzda mideyi temsil eder, bu gün toprak kuvvetli olduğu için ilaç alırken gerçekten gerekli mi diye iki defa düşünün.

BUGÜN DOĞAN BEBEKLER

Bugün doğan bebekler kuvvetli metal olacaklar. Toprak onlar için kaynak demek olduğundan dolayı, ev, anne, eğitim, düşünceler gibi onları besleyen konularda çok kuvvetliler. Statü ve parayı ön plana çıkartıyorlar, iyi eğitimli liderler, patronlar ya da kanun insanları olabilirler. Dengeden çıktıklarında içine kapanık, uyuşuk, kendini sıkışmış hisseden bireyler haline gelebilirler. Dengede kalmaları için aktif işlerde çalışmalı ve daha dışa dönük sosyal olmaları gerekir. Deniz ve ormanlık alanlarda bulunmak onlara iyi gelecektir. Haritalarında fazla olan toprak elementini su ile dengelemeleri gerekir. Bu da daha fazla sıvı tüketimi, soğuk ve serin mekanlar, siyah renk demektir.