24 Ekim 2015 – Yin Su HOROZ

24 Ekim 2015 – Yin Su HOROZ

24 Ekim 2015 – Yin Su HOROZ 500 500 tca

SENE Yin Ağaç KEÇİ
AY Yang Ateş KÖPEK
GÜN Yin Su HOROZ – 24 Ekim 2015

TAVŞAN burçlarına ZIT gün
HOROZ burçlarına kişisel ceza, endişe ve iletişim problemleri
EJDERHA, YILAN, ÖKÜZ burçlarına uyum var
Zıt saatler: 05-07.00 arası

Bugün Çin Takviminde iki element ile tanımlanıyor. HOROZ (metal) üzerinde Su. 5 elementin birbirlerini üretim ilişkisine göre metal suyu besler. Aralarında anne-çocuk ilişkisi vardır. Dolayısıyla bugün de tıpkı dün gibi, su elementi daha kuvvetli. Dünden tek farkı elementlerin kuvveti Yang enerjiden Yin enerjiye döndü. Yin su, daha sakindir, bir çiğ damlasına benzer. Mütevazı, kavga sevmez ve barışçıldır. İnceden inceye nüfus eder.

Yin Su Horozun maneviyatı ve sezgileri kuvvetlidir. Su iletişim demek olduğu için bugün hayatımızda insan ilişkileri ve haberleşme öne çıkacak.Horoz burçları kendi burçları etkili olduğunda rahat etmezler. Endişe, gerginlik, ve yakın çevresi ile iletişim sorunları yaşayabilirler.

Yang Toprak ve Yin Toprak gününde doğanlar için bugün para günü. Eğer Horoz Burcu ve Su elementi iyi elementinizse finansal kazanç yaşayabilirsiniz.

Uçan yıldızların dağılımına göre Güneydoğu, ve Kuzey yönlerinde rahatsız edici enerjiler olacak. Kuzeydoğu, Batı ve Güneybatı yönlerinde çok güzel enerjiler olacak.

Almanağa göre bugün önemli etkinlikleri desteklemiyor.
Bağış yapmak, ödül vermek, seyahat etmek, dikiş nakış işleri için uygun,
Kazı yapmak için uygun değil.

BUGÜN DOĞAN BEBEKLER

Bugün doğan bebekler mevsimden destek alamadıkları için zayıf su elementi olarak doğacaklar. Dünkü (23 Ekim) yazımda zayıf elementin güçlenmesi için eğitim ve kaynak desteğine ihtiyacı olduğunu, kurallar ve otoriteyi temsil eden güç elementlerinin (toprak) kullanılabilir olması için eğitim desteğinin gerekli olduğunu yazmıştım. Bugün de element dengeleri çok değişmediği için aynı şey geçerli.
Favori renkleri; siyah, beyaz, gri
Favori mevsimleri kış, sonbahar