Günlük Burç Yorumları

29 Ekim 2015 – Yang Toprak KAPLAN

SENE Yin Ağaç KEÇİ
AY Yang Ateş KÖPEK
GÜN Yang Toprak KAPLAN – 29 Ekim 2015

MAYMUN burçlarına ZIT gün
DOMUZ, AT, KÖPEK burçlarına uyum var
Zıt saatler: 15-17.00 arası

Bugün Çin Takviminde iki element ile tanımlanıyor. KAPLAN (ağaç) üzerinde Toprak. 5 elementin birbirlerini üretim ilişkisine göre ağaç, toprağa saldırır, kontrol etmek ister. Bu iki element arasında çatışma enerjisi vardır. Dolayısı ile gün içerisinde ağaç ve toprak ile ilişkili olaylar yaşanabilir. Doğal çevrenin tahrip olması, hava kirliliği, toprak kayması, çığ vb olaylar bu tür çatışan ağaç ve toprak enerjisinin etkisi sonucunda gerçekleşebiliyor. Tabi bu zıtlık ne kadar uzun sürerse o kadar risk olabilir.
Toprak Kaplanı kişisi amacında her zaman tutarlı olmalı. Zira bu birleşim kişilerin karşısına engeller çıkarabilir. Ne kadar istikrarlı olurlarsa o kadar amaçlarına ulaşabilirler. Yang toprak insanı ayakları yere sağlam basan, istikrarlı ve güvenilir kişilerdir. Zor karar verirler.

Yang Toprak vücudumuzda mide ve göğüsü temsil etmektedir.
Yang toprak gününde doğan bir kişinin dengelemesi gereken element toprak elementidir. Eğer kuvvetli ise zayıflatarak, zayıf ise destekleyerek kişisel elementimizi dengelemeliyiz. Bugün doğanlar ise kuvvetli toprak elementi grubuna giriyorlar, zira bir toprak ayında ve toprak senesinde doğmuş oluyorlar. Toprak elementi dengeden çıktığında endişeli, bir konuya odaklanamayan, aşırı kilo alan, aşırı yemeğe meyilli olan, duygusal, içine kapanık kişiler olabiliriz. Dengelemek için metal ve su elementi, kış ve sonbahar mevsimi, beyaz, gri ve siyah gibi soğuk renkler, serin hava iyi gelecektir.

YangAğaç ve Yin Ağaç gününde doğanlar için bugün para günü. Eğer Kaplan Burcu ve Ağaç elementi iyi elementinizse finansal kazanç yaşayabilirsiniz.

Uçan yıldızların dağılımına göre Güneydoğu ve Güney yönlerinde insanları bunaltan enerjiler var. Doğu yönü bereketli.

Bugün bir zararınızı telafi etmeye çalışın. Temkinli olun.

BUGÜN DOĞAN BEBEKLER

Bugün doğan bebeklerin kişisel elementleri Toprak. Bu elementin özelliklerini yazımın başında belirttim.
Ayrıca doğumdan gelen bazı kaliteleri var. Örneğin sene burçları Keçi yardımcı insan görevi görecek. Bu da büyük annelerinden çok destek göreceklerini ve hayatları boyunca yardım eden insanların karşılarına çıkacağı anlamını taşıyor. Ayrıca Ekim ayı boyunca doğanların haritasında etkili olan karizma yıldızları, toplum içinde kolaylıkla kabul edilmelerini sağlayacak. Sanata ve estetiğe çok yatkın olmalarının yanı sıra kendilerini aile içinde içten içe yalnız hissedebilirler ve yeterince anlaşılmadıklarını düşünebilirler. Sanat yıldızı kişilerin hayatına biraz yalnızlık hissi de katar.

Yine de bu kişiler insan yönetiminde iyi, eğitmenlik ya da yöneticilik profiline uygun kişiler olacaklar.

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir