Aylık HaberlerGüncel Astroloji

OCAK- ÖKÜZ – AYI ENERJİLERİ

DİKKAT KEÇİ SENESİ HENÜZ BİTMEDİ !

2016 senesine henüz girdiğimiz şu günlerde taze enerjilerle yeni hedeflerimizi belirlerken Çin Takvimine göre Yin Ağaç KEÇİ senesini aslında henüz bitirmedik. 4 Şubat 2016 ya kadar KEÇİ senesi devam ediyor. Çünkü Çin Takvimi güneşi takip eder ve teknik olarak bahar mevsiminin başlamasıyla yeni yıla girilir. Bu sebeple 4 Şubat 2016 tarihine kadar doğacak bebekler hala KEÇİ burcu kabul edilmektedir.

2016 Ocak ayı Çin Astrolojisi ’ne göre; kış mevsiminin ve aynı zamanda Yin Ağaç KEÇİ senesinin son ayıdır. Öküz burcu 4 toprak burcundan birisidir. Kış toprağı olması ve ateş desteğinin olmamasından dolayı toprak elementi zayıftır. Öküz, metal elementinin mezarıdır, yani metal elementinin doğada toprağa girdiği mevsimdir. Bu sebeple birçok uçak kazası Öküz burcu etkisinde olur. Öküz burcu, büyük metal kazalarını tetikler.

Çin takvimi, 5 element üzerinden geleceğe dair tahminler yapmamızı sağlayan elementler takvimidir. Bu tahminleri elementlerin birbirleriyle ilişkilerinden yola çıkarak yapıyoruz. Her bir zaman dilimi (yıl-ay-gün-saat) 2 ayrı elementle temsil edilir. Çin Takvimi’ne göre 2016 Ocak ayı iki elementle ifade ediliyor. Öküz’ün üzerinde toprak. 5 elementin birbirini üretim prensibine göre gökten aldığımız toprak enerjisi kendisi gibi toprak elementi olan ÖKÜZ ‘ü destekliyor. Böyle birbirini destekleyen elementlerin etkisinde olduğumuz zaman toplumsal çatışmalar beklemeyiz. Ancak bu ay senenin burcu ve ayın burcu arasında zıtlık enerjisi var.

6 Ocak’ta Çin Takvimine göre ÖKÜZ ayına giriyoruz. Bu güne kadar hazır olmasına rağmen 2016 Maymun senesi yazımı ve 2016 enerji haritasını yayınlamadım. Çünkü kafalarınızın karışmasını ve vaktinden önce yeni senenin enerji haritasını evlerinizde uygulamanızı istemedim. Zira bu ay bazı sebeplerden dolayı önemsememiz gereken bir ay. Bu sebepleri önce başlıklar halinde, sonra da biraz daha açarak vurgulamak istiyorum.

KEÇİ nin zıt burcu olan ÖKÜZ, senenin son düellosunu yapmak üzere geliyor.

Bu senenin burcuna göre zıtlık var. Zıtlık enerjisi herkesi ilgilendir, münferit olarak ise haritasında ÖKÜZ ve KEÇİ burcu olanları daha fazla etkileyebilir.

·    Sözleşme imzalanması da dâhil olmak üzere bu ay önemli kararlarınızla ilgili dikkatli olun.

·    Şefkat ve sabır ile açıkça iletişim kurarak ilişkilerinizde daha düşünceli olun.

·    Deprem ve çığ gibi  toprak ile ilgili afetler yaşanabilir. Açık alanlarda dikkat edin. Tehlikeli sporlardan, hızlı araba kullanmaktan imtina edin.

·    Taşınma, yer değiştirme pozitif bir girişimdir.

·    Seyahat etmek idealdir, ancak seyahat ederken bulunduğunuz konuma göre BATI yönüne doğru seyahat ederken önlem alın, ya da bu seyahatlerinizi eğer imkânınız varsa erteleyin

Keçi senesi ve Öküz ayı Toprak cezasını tetikliyor.

Senenin en başından beri Keçi-Öküz ve Köpek burçlarının aynı anda bir araya gelmesinden dolayı toprak cezası oluştuğunu belirtiyorum. Keçi senesinde Öküz ayı bu cezanın 3 de ikisini oluşturuyor, geriye Köpek burcu kalıyor. Öncelikle 17 ve 29 Ocak tarihlerini bir kenara not edin. Çünkü bu tarihler KÖPEK gününe ait ve toprak cezasını tamamlıyor. Geniş toprak alanlarda doğal felaketler-çığ, yer kayması, deprem, bina çökmesi vb- yaşanabilir. Bu bahsettiğim olaylar her hangi bir gün saat 19-21.00 arasında KÖPEK BURCUNUN saatinde de gerçekleşebilir. Ayrıca doğum haritasının 4 sütunundan herhangi birinde ( sene-ay-gün-saat ) ve hatta 10 yıllık şans döneminde bile olsa Köpek olanlar bu cezadan etkileniyorlar. Bunun dışında yine 4 sütunlarında veya şans dönemlerinde Keçi ve Öküz burcu olanlar da toprak cezasından etkileniyorlar. Toprak cezası toprak dengesizliği demektir. Bu dengesizlik evrensel enerji olarak deprem, çığ, yer kayması gibi toprak alanlarda gerçekleşebilecek doğal felaketlere sebep olabileceği gibi kişisel olarak haritalarımızdaki etkileşime göre de münferit olaylara sebep olabilir. Bazılarımız için Öküz ve Keçinin yardımcı melek olması hafifletici bir etken olabilir ancak genel olarak 4 sütununda Köpek, Keçi ve Öküz olanlar hem iletişim kazalarına, hem de düşme, yaralanma, trafikte sorunlara ve bedenen kazalara açık olacaklar. Bu cezanın olumsuz sonuçlarını aza indirgemek için ÜZERİNİZDE AT OBJE taşıyın.

Genelde toprak elementi dengedeyken, halinden memnun, kendi merkezinde, uyumluluk ve dinginlik halini hissederiz. Eğer toprak dengesizliği yaşıyorsak; uyuşuk, tembel, kilo almaya eğilimli, harekete geçemeyen, bitirilmemiş işleri olan, kaygılı, endişeli ve özgüveni eksik bireyler oluruz. Bu durum,  kişisel haritamızda toprak elementinin kuvvetli ya da zayıf olmasıyla ve toprak elementinin bizi destekleyen bir element olup olmadığı ile ilgili değişebilir. Eğer toprak elementi bizim iyi elementimiz DEĞİL İSE toprak cezasından daha fazla etkilenebiliriz.

Uçan Yıldızlardan talihsiz olaylara sebep veren 5 yıldızı Batı yönünde çift etki yaratacak ve bu yönde bulunan yerleşimlere kaos getirecek.

Bu ay senelik uçan yıldızlar ile aylık uçan yıldızlar çifte etki gösteriyor. Bu demektir ki, bereket yönleri Kuzey-Güneybatı ve Doğu iki katı daha bereketli ama Batı yönünde 5 ve Güneydoğu yönünde 2 hastalık yıldızı da iki katı olumsuz etkili olacak. Bu ay batı yönüne doğru yapılan seyahatlerin riskli olduğunu söylemek isterim. Uzun yolda araba kullanacak olanların uykularını iyi almış bir şekilde yola çıkmaları, seyahat öncesi önlemlerini almış olmalarını ve hızlı araba kullanmamalarını tavsiye ederim. Benim yazılarımı uzun süredir takip ediyorsanız 5 rakamının Feng Shui de sevilmediğini biliyor olmalısınız. Çünkü bu negatif soyut enerji kazalar, tartışmalar, trajediler ve servet kaybına neden olabiliyor. Zayıflatmak için metal rüzgar çanı asmamız gerekiyor.

 

Toprak enerjisi, organlardan mide, dalak, pankreas, kaslar ve hücreleri,  hamur işi ve tatlıları, nemli havayı, mevsim bitişlerini ( Öküz ayıyla kış mevsimi son bulur), duygu olarak derin düşünme halini, meditasyonu, gezegenlerden ise Dünyamızı ve Satürn’ü temsil eder.  Bu element dengeden çıkmışsa sağlık anlamında temsil ettiği organlarla ilgili (mide, pankreas, kaslar, hücreler) sağlık problemleri yaşayabiliriz. Ayrıca bu ay bağışıklık sistemimize de dikkat etmemiz gerekir.

 

Öküz burçları Farelerle dost burçlar. Fare burçları bu ay uyumlu bir ay geçirecekler. Fare burçlarını Maymun senesinde de uyum bekliyor. Onlar 2016 nın şanslılarından.

Çin Astrolojisinde Öküz-Yılan-Horoz bir aradayken metal uyumu gerçekleşir. Bu ay Öküz ayı, Ay boyunca Yılan ve Horoz günlerinde evrende metal uyumu olacak. Metal enerjisi bu ay toprağa gireceği için bu uyum yaşanan günlerde metalle ilgili kazalar da yaşanabilir. Haritasında Horoz ve Yılan olanlar bu ay metal uyumunu yakalıyorlar. Eğer metal iyi elementleriyse bu uyumun nimetlerinden yararlanacaklar.

Eğer Yang Ağaç, Yang Toprak, Yang Metal gününde veya senesinde doğduysanız, Öküz sizin için koruyucu melek anlamına geliyor. Bu kişiler Ocak ayı boyunca evrenden destek alacaklar.

Ağaç gününde doğanlar için ( yin ağaç-yang ağaç ) bu ay para şansı var. Tabi Toprak (ÖKÜZ ) favori elementleri ise bu finansal kazanç anlamına gelir. ÖKÜZ burcuyla uyumlu olmayanlar bu ay paranızı harcarken kontrollü olmanız gerekir.

Öküzler, Keçi burçlarıyla zıtlık yaşarlar. Bu sebeple ay boyunca Keçi burçları mücadele ve hareket içerisinde olacaklar.  Haritasında Keçi burcu olanlara fazla risk almamalarını ve hayatlarında olumlu bir değişiklik yapmaya çalışmalarını önerebiliriz. Değişim yaşamak ve değişimlere açık olmak negatif enerjiyi hafifletecektir. Ayrıca üzerinizde At obje taşımanız da yaralı olacaktır.

 

4 Şubat sonrası 1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre ÖKÜZ burcusunuz.

5,6 Ocak – 4,5 Şubat arasında doğduysanız ay sütununuz ÖKÜZ burcudur.

01-03.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz ÖKÜZ burcudur.

 

Doğum haritanızı ve 4 sütununuzda hangi burçların olduğunu www.aysunsezgin.com dan Ana Sayfa – BaZı Hesaplayıcıdan doğum tarihi bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz.

 

4 sütunlu Kader Analizinizi yaptırın, 5 elemente göre zayıf ve kuvvetli taraflarınızı, şans dönemlerinizi, kaderinizin size nasıl bir yol çizdiğini öğrenin.

Danışmanlık seçenekleri için tıklayın

 

Sağlık, huzur ve bereket için hazırladığım ekteki OCAK ayı haritasında, hangi yönlerde nasıl objeler kullanmanız gerektiği belirtilmiştir.

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim. Sevgilerimle

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Kader Danışmanı

Comments are closed.