Galeri

2020 Yang Metal Fare Yılı Semineri

2020 Yang Metal Fare Yılı Semineri 375 500 Aysun Sezgin

2020 Yang Metal Fare Yılı Semineri

Astro Fun Fest

Astro Fun Fest 700 525 Aysun Sezgin

Astro Fun Fest 25-26-27 Kasım 2016

 

 

 

 

 

Raymond Lo Eğitimleri-Diploma Töreni

Raymond Lo Eğitimleri-Diploma Töreni 2560 1912 Aysun Sezgin

Raymond Lo Eğitimleri-Diploma Töreni

Senelik Güncellemeler

Senelik Güncellemeler 538 528 Aysun Sezgin

SENELİK GÜNCELEMELER

Her yeni Çin yılı başladığında Feng Shui Uçan Yıldızlar Sisteminde  elementler yer değiştirir. 1′ den 9’a kadar farklı etki ve enerjiye sahip olan elementlerin ki biz onlara yıldızlar deriz, bu değişimi mekanlarımız için bir yıl boyunca yeni fırsatlatlar ve engellerin geleceği yönleri tesbit  etmemizi ve bu değişimlere göre ufak güncellemeler yapmamızı gerektirir.

Senelik yıldız hareketlerini bilerek evinizin/ ofisinizin o sene içinde daha şanslı noktalarını daha fazla kullanıp olumsuz noktalardan kaçınabilir, bu yolla iyi yıldızları geliştirip, rahatsızlıkları bastırmış olursunuz. Bu sebeple mekanlara senelik Feng Shui güncellemesi yapılmasını önemseriz.

Feng Shui Kurallarına Uygun Ev/Ofis Seçimi

Feng Shui Kurallarına Uygun Ev/Ofis Seçimi 300 300 Aysun Sezgin

Yeni bir eve taşınmaya karar verdiniz. Daha  taşınmadan bir evin  sizin için uygun  olup olmayacağını öğrenmek istemez misiniz?   İşte bir FENG SHUİ uzmanına danışmanın tam da zamanı.
Bir ev satın alma sürecinde Feng  Shui den yardım almak pek çok düzeyde akıllıca bir yatırım.
İyi feng shui iyi enerji anlamına gelir ve insanları her zaman çeker. İyi  feng shui  iyi sağlık, mutluluk ve refah anlamına gelir.  İyi feng shui si olan bir ev hem size huzur verecek, hem de evinizin iyi bir finansal yatırım olmasını sağlayacaktır.  Feng  Shui uzmanı  sizin için evi değerlendirip, size uygun olup olmayacağını söyleyebilir.  Böylelikle  en başından doğru bir adım atmış olursunuz.

Satın almayı ya da kiralamayı düşündüğünüz bir bir ev/ofisin feng shui kurallarına uyup uymadığını anlayabilmek için aşağıdaki işlemler yapılır.

Mekan incelenir, gerekli ölçümler ve hesaplamalar yapılarak yaşam alanlarının (yatak odası, salon, evin girişi, çalışma alanları) aldığı olumlu/olumsuz enerjiler tespit edilir ve danışan kişiye rapor verilir.

Hata: İletişim formu bulunamadı.

Ofis/Ticari Mekanların Feng Shui Analizi

Ofis/Ticari Mekanların Feng Shui Analizi 300 300 Aysun Sezgin

OFİS/TİCARİ MEKANLARIN FENG SHUİ ANALİZİ

İş yerlerinizde verimsizlik varsa, çalışanlar çok stresli ve uyumsuzsa, para kazanamıyorsanız, işleriniz olabilecekken sonuçlanmıyorsa, çeşitli talihsizlikler peşinizi bırakmıyorsa, FENG SHUİ  uzmanından yardım alabilirsiniz. Bu sayede;

Kazancınızı arttırabilirsiniz,

İşyerinize müşterileri çekersiniz
İş kaynaklı stresi azaltırsınız
İşyerinde çalışanlar arasında uyum artar
Motivasyon artar

ANALİZİ İÇİN GEREKLİ OLAN BİLGİLER
İşyerinin metrekaresi
İşyerinin geçerli ve ölçekli planı (plan yoksa tarafımızdan çizilir)
İşyerinin inşa edildiği sene
Patron/yönetici konumunda olan kişi/kişilerin doğum tarihi bilgileri
Neden danışmanlık istendiği ile ilgili sorunların belirlenmesi
İletişim bilgileri.

Hata: İletişim formu bulunamadı.

Evlerin Feng Shui Analizi

Evlerin Feng Shui Analizi 300 300 Aysun Sezgin

Halihazırda yaşadığınız evlerinizde bir şeyler iyi gitmiyorsa, bazı sıkıntılar ve talihsizlikler yaşıyorsanız, uyuyamıyorsanız,  çocuklarınızın konsantrasyon sorunları varsa, evinizde iyileştirme  istiyorsanız  yada  evinizde tadilat yaptıracaksanız, FENG SHUİ  uzmanından yardım alabilirsiniz..

Bu sayede; İlişkilerinizi güçlendiriebilirsiniz Doğa ile uyumlu ,daha  iyi enerjiler alan  bir eve kavuşursunuz Çocuklarınız daha başarılı olurlar Finansal başarılar yakalayabilirsiniz Ruhsal ve fiziki yönden daha sağlıklı olursunuz.

FENG SHUI ANALİZİ İÇİN GEREKLİ OLAN BİLGİLER

Evin metrekaresi Evin geçerli ve ölçekli planı (plan yoksa tarafımızdan  çizilir) Evin inşa edildiği tarih. Evde yaşayanları doğum tarihleri Neden danışmanlık istendiği ile ilgili sorunların belirlenmesi İletişim ve adres bilgileri.

Hata: İletişim formu bulunamadı.

 

Uçan Yıldızlar Tekniği Eğitimi

Uçan Yıldızlar Tekniği Eğitimi 600 600 Aysun Sezgin

Feng Shui uygulamalarını geçerli kılan yöntem UÇAN YILDIZLAR YÖNTEMİDİR. Uçan yıldızlar hesaplaması bir binanın inşa edildiği tarihten ve ön cephesinden alınan pusula yönünden yola çıkılarak özel bir formülle hesaplanan binanın enerji haritasıdır. Ne kadar kuvvetli olursa, içinde yaşayanları o kadar olumlu etkiler. Uçan Yıldızlar Tablosu mekânın gözle göremediğimiz enerji kalitesini bize göstermektedir, tekrarlayan bir döngüye sahiptir ve ölçülebilir Aslında, 7 adet Büyükayı Takımyıldızı ve 2 adet yardımcı yıldızın mekânlarımız üzerinde ve dolayısıyla bizim üzerimizdeki etkilerini değerlendirebilmek için Uçan Yıldızlar Tekniği’ni kullanırız.

Bu yıldız topluluğu eski Çin’de gökyüzünde dev bir evrensel saat olarak kabul edilir ve klasik feng shui de çok kuvvetli bir etkisi olduğuna inanılırdı. Çünkü 4 mevsim, 5 element ve yin yang değişimlerinin artmasını ve azalmasını düzenler. Bu yıldızlar 1 den 9’a kadar farklı enerji tipindedir ve farklı özellikleri temsil ederler. Feng Shui de uzmanlar ‘’yıldız’’ kelimesini klasik feng shui analizlerinde Chi (Qi) enerjisinin tipini belirlemek için kullanırlar.

Feng Shui – Uçan Yıldızlar Tekniği Eğitimi ile bir mekânın Natal Enerji Haritasını çıkarmayı, yorumlamayı ve gerekli uygulamaları yapmayı öğrenecek,  aylık ve senelik etkileşimlerin farkına varacak, bu hesaplama yöntemini ev / ofis seçimlerinizde kullanabilecek ve değişen enerjilere göre hareket etmeyi öğreneceksiniz.

Öncelikle bir mekanın planını ölçekli olarak çıkartmayı öğrettiğim bir workshop ile eğitime başlıyoruz. Sonrasında tüm katılımcılar bu teknikle kendi mekanlarının planını çıkartarak bana gönderiyorlar. Uçan yıldızlar förmülleri ile birlikte her aşama, katılımcıların kendi evleri üzerinden uygulamalar yaparak devam ediyor. Çünkü kendi evini öğrendiğinde, konuyu daha iyi anlıyorsun.

Eğitim Konu Başlıkları;

Bir mekanın planını çıkartma ve ölçeklendirme workshopu 

Tai Chi ( Fu Hsi Erken Cennet, Yin Yang kavramı ) –

5 Element-doğadaki karşılıkları-5 Element arasındaki yaratıcı / yıkıcı döngü

8 Trigram-Yönler 

Feng Shui de FORM OKULU ( Fiziksel çevre formlar, şekiller, çevreden aldığımız etkiler )

Korunaklı konumları bulmak

Feng Shui de PUSULA OKULU (Yön ve Zaman Kavramları) 

Chi nasıl hareket eder? 

Evin dışından gelen zararlı enerjileri nasıl zayıflatırız? 

Formlar ve Şekiller -Uçan Yıldızları Hesaplama Tekniği 

PUSULA OKULU Zaman Etkileşimleri 

Lo Shu Karesi -Önceki Düzen-Sonraki Düzen 

Üç Dönem 9 Periyod 

24 Dağ ve Binanın ölçümünde kullanılan pusula bilgisi 

 

Uçan Yıldızlar Tanıtımı-Formulün anlatımı 

Bir dairenin Natal Haritasını çıkartmak 

Yıldızların anlamı ve etkileri (5 Yıldızı, 2 Yıldızı, 3 Yıldızı, 7 Yıldızı ve bereket yıldızları) 

Dağ Yıldızı-Su Yıldızı (evlerde bereket ve huzur) 

Natal Haritasını çıkarttığımız dairenin Feng Shui uygulamasını yapmak

Çözümler ve Çareler 

Senelik ve Aylık Etkileşimler

Uçan Yıldızlarla yapılan analizler 

Ön cepheyi belirlemek 

Merkezi bulmak 

Dağ ve su yıldızlarını mekâna dağıtmak 

Önemli Kombinasyonlar 

Gua Hesaplamak 

HO-TO birleşimleri 

Mutfakta ocağın konumu

Bir apartman katında uçan yıldızlara göre en uygun daireyi seçmek 

*Tüm uygulamalar katılımcıların gönderdiği planlar üzerinden yapılacaktır.

Eğitimde verilecek dokümanlar;

Ders kitapçığı, Feng Shui Pusulası (şeffaf şablon) ,

Katılım Sertifikası

 

Online Eğitimler Skype grup görüşmesi olarak gerçekleşmektedir. Dersler ekran paylaşımı yapılarak verilir ve videoya kaydedilir.

Bilgi ve Kayıt için;

aysunsezgin@gmail.com / 0532 353 7687

Eğitim ücreti 8000TL + KDV dir. Taksitlerle ödeme kolaylığı bulunur. Katılım ve Bilgi için Formu Doldurun  

Hata: İletişim formu bulunamadı.

2015 Yin Ağaç Keçi Senesi

2015 Yin Ağaç Keçi Senesi 700 500 Aysun Sezgin

YİN AĞAÇ KEÇİ SENESİ  

Çin geleneksel geleceği okuma yöntemi 5 element teorisi üzerinden yapılır. Evrendeki her şey 5 elementle temsil edilmektedir. Gezegenler, insanlar, mevsimler, hava durumları, yönler, tatlar, duygular çevremizde algıladığımız her şeyin bir element olarak karşılığı vardır. Çiftçi takvimi veya Hsia takvimi olarak bilinen Çin takvimi, sadece zamanı kaydetmez, aynı zamanda geleceği tahmin etmeye yarayan şaşırtıcı bir araçtır. Geleceği tahmin etmeye yarayan geleneksel yöntem, doğum tarihi verilerinden bir kişinin geleceğini okumayı ifade etmektedir. Bu yönteme biz kaderin 4 sütunu diyoruz. Geleceği tahmin ederken tüm yorumlar elementlerin üretim ve tüketim döngülerine göre yapılır. Bu sebeple Çin Takvimine aynı zamanda elementler takvimi de diyebiliriz. Bu takvimin temel özelliği, zaman ile ilgili bütün bilgiler yıl, ay, gün ve saat olarak 5 temel element ile temsil edilirler. Bu elementler; metal, su, ağaç, ateş ve toprak tır. Beş element arasındaki ilişki, kişiye geleceğini tahmin etme konusunda yardımcı olur ve bu bilgiyi kullanan kişi sansını arttırabilir veya şanssızlığını indirgeyebilir.

2015 senesi Çin Takvimi’nde 2 element tarafından temsil ediliyor. Toprağın (KEÇİ) üzerinde ağaç. Elementler arasındaki ilişkiyi yöneten doğum ve yok olma (ölüm) döngüsüne göre; ağaç toprağa hâkim olur, bu iki elemenin arasında birbirlerini tüketim ilişkisi vardır. Aslında böyle birbiriyle anlaşamayan iki enerjinin bir araya geldiği senelerde uyum yaşanmıyor. Bu durumda çatışma ve zıtlıklar yaşanacak gibi düşünebiliriz ancak; elementlerin doğalarına baktığımızda 2015 senesinin daha uzlaşmacı bir sene olacağını, anlaşmazlıkların uzlaşılarak çözüm bulacağını ve ilerlemelerin olacağını söyleyebilirim. Çünkü; Yin Ağacın uzlaşmacı, değişiklere çabuk adapte olabilen esnek bir yapısı var. Bir çiçeğe ya da ağacın dallarına benzetiliyor, kolaylıkla yeni şartlara ayak uydurabilen, yönünü değiştirebilen yapısı sayesinde 2014 senesi kadar sert bir sene yaşamayacağız gibi görünüyor. 2015 senesinde Yin ağacın ılımlı karakteri çatışma ve anlaşmalara getirilen çözümleri ve farklı yolları insanların daha kolaylıkla kabul etmesini sağlayacak.

Keçi burcu, Çin Zodyak’ının en üretken ve cömert burçlarından birisi olarak bilinir. Batı takvimine göre Temmuz ayına diğer bir deyişle Yengeç burcuna denktir. Çin Zodyak’ında mevsimler bir toprak burcuyla biter ve mevsimin özelliğini taşırlar. Keçi, yaz toprağıdır. Bu dönem hala sıcakların bitmediği bir dönem olduğu için ateş elementi fazladır ve Keçinin toprağı kuru, sıcak çöl toprağını temsil eder. Keçinin toprağında yin ateş, yin toprak ve yin ağaç vardır, ama su hiç yoktur. Su olmaması ağaçların ihtiyacı olan suyu alamayacakları, yeterli gelişemeyecekleri ve bu yaz kuraklık yaşamamız anlamına gelir.

Özetle Yin Ağaç ve Keçi özelliklerinde yola çıkarsak bu sene genelinde çatışmalar olsa bile bir şekilde uzlaşmalar da olacak, yeniliklere daha açık ve üretici olacağız.

Çin takvimi 60 yıllık döngülerle tekrar başa dönerek ilerler. Bu demektir ki; 60 yıl önce 1955 senesinde ve hatta 1895 senesinde de Yin Ağaç KEÇİ yılını yaşadık. 1955 senesinde neler yaşandı diye araştırdığımda uluslararasında anlaşmalar imzalandığını öğrendim. Örneğin Batı Almanya NATO’ya katıldı, Türkiye ve Irak arasında Bağdat Paktı imzalandı, Pakta daha sonra, Britanya, Pakistan ve İran üye olarak katıldı. Türkiye, Yunanistan ve Yugoslavya arasında Parlamentolar arası Konsey kuruldu, Türk-Amerikan Atom Antlaşması imzalandı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon’da kuruldu, ( Türkiye’nin İstanbul ve Ankara illeri dışında kurulan ilk üniversitedir.) NATO üyesi devletlerarasında atomla ilgili bilgi alışverişi anlaşması Paris’te imzalandı, Avrupa Para Antlaşması imzalandı. Evet, sene boyunca uluslararası pek çok anlaşma ve uzlaşma hamleleri olmuş.

Keçi üretkendir demiştim. 1895 senesinde Alman Fizikçi William Rontgen kendi adıyla anılan X ışınlarını keşfetti. 1955 senesi de pek çok yenilikle tarihin kayıtlarında yerini almıştır. 5 Mayıs’ta Türk Kadınlar Birliği’nin tespitiyle her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar gününün Anneler Günü olarak kutlanmasına Karar verildi. İstanbul Hilton Oteli açıldı. Türkiye’de ilk yerli su sayacı üretimi başladı. 17 Temmuz Disneyland açıldı. Mc Donalds ilk dükkânını açtı. İlk kablosuz uzaktan kumanda aleti Zenith tarafından üretildi ve ilk mikrodalga fırın üretildi.

Çin Metafiziğinde Yin Ağaç elementi temel olarak gelişme, iyilik, doğruluk ve canlı enerjiyi, organlardan boyun, omurilik, sırt ve karaciğeri temsil eder. Yin ağaç bir çiçeğe ya da ağacın bir dalına benzetilir, kırılgan yapısına rağmen kolayca eğilip yön değiştirebilir. Bu sebeple daha yumuşak ve esnektir. Yeni şartlara rahat uyum sağlayabilir. Bu kişilerin el becerileri vardır, içlerinden müzisyenler, terziler, el sanatçıları çıkar. Ağaçlar bu özelliklerinin haricinde kendileri için para demek olan toprağı kontrol ederler. Bir sene boyunca 4 mevsim ve her mevsimin sonunda bir toprak burcu geldiğini düşünürsek bu özellik ağaç gününde doğanları parayla karşılaşmak açısından diğer elementlere göre daha şanslı yapmaktadır.

AT-TAVŞAN-DOMUZ BURÇLARI UYUMLU

ÖKÜZ-KEÇİ-KÖPEK BURÇLARI DİKKATLİ OLMALI

Her sene Jüpiter gezegeninin dünyaya göre bulunduğu konum, o senenin burcunu temsil ediyor. Bu burçla uyumla birleşen ya da zıtlaşan, olumsuz enerjileri tetikleyen burçlar var. Keçi senesiyle en uyumlu olan burç At burcu. Bu sebeple, seneyle uyumsuz olan, olumsuz olayları tetikleyen burçlara yanlarında sene boyunca AT objesi bulundurmalarını öneriyoruz.

At burçları 2014 senesini biraz gergin geçirmiş olabilirler. Bunun sebebi sadece senenin burcu olmalarından dolayı değil, kendi burçlarından bir tane daha olunca kişisel ceza yaşadıkları için. Keçi burçlarıyla olan uyumlarından dolayı, At burçları seneyi 2014’den daha rahat geçirecekler. Bu sene At burçları en iyi durumdalar. Tavşan ve Domuz burçları da Keçi ile birleştiğinde AĞAÇ uyumu oluşuyor. Haritalarında Domuz ve Tavşan olanlarda seneyi uyum içerisinde geçirecekler. Fakat sadece doğum senesine bakarak tamamen uyumlu olduklarını söylemek doğru değil. Daha doğru tahminde bulunabilmek için Kaderin 4 Sütununa bakılması tavsiye edilir. Dolayısı ile doğduğu ay, gün ve saati Köpek ve Öküz olan At, Tavşan veya Domuz burcundaki insanlar da zıtlıklardan etkilenebilirler.

Keçi yılında doğan kişilerin “Grand Düke Jüpiter’i inciten” olduğu söylenir. Keçiler bu sene ön planda olsalar da yine de senenin burcu olmalarından dolayı tetikteler. Eğer doğum haritalarında ay, gün ya da saatte Köpek ve/veya Öküz varsa bu durumda toprak cezasına giriyorlar ve sağlık problemleri dâhil bazı olumsuz olaylar yaşayabilirler. Bu sene tüm Keçi burçlarının yanlarında AT obje taşımalarını öneriyoruz.

Keçi, Öküz ve Köpek ile bir araya geldiğinde toprak cezası oluşuyor. Ceza, endişe, nefret ve sevmemek anlamına gelir. Eğer toprak olumsuz elementiniz ise, bu cezadan dolayı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu ceza hem haritasında Keçi-Köpek-Öküz olanları olumsuz etkiler hem de evrende toprak enerjisi dengeden çıkar ve deprem, toprak kaymaları, trafik kazaları hatta uçak kazalarına sebep olabilir. Kazaların birçoğu toprak elementiyle ilgili olacağı için geniş toprak alanlarda bulunanlar, dağ sporları yapanlar, hızlı araba kullananlar için risk teşkil edebilir. 2015 in en riskli ayları; Keçi(Temmuz), Köpek (Ekim) ve Öküz ( Ocak 2016 ) olacak. Toprak cezası, doğum haritasında Köpek ve Öküz olanlarda sağlık problemi yaşatabilir. Haritalarında Öküz, Köpek ve Keçi burcu olanların sene boyunca yanlarında AT obje taşımalarını öneriyoruz.

Keçi, güçlü bir toprak elementidir ve Öküz burcu ile çatışma halindedir. 2014 senesinde senenin burcu At ile Fare arasında bir zıtlık söz konusuydu. Bu zıtlık ateş ve su elementleri arasında yaşanmıştı. Ateş ve Su arasındaki çatışmanın sonuçlarını denizde ve karada büyük yangınlar, suyla ve ateşle ilgili kazalar şeklinde yaşadık. En zor ay ise Aralık’ta Fare Ayında yaşanmıştı. 2015 senesinde ise zıtlık toprak burçları arasında olacak. Böyle zıtlık olduğunda ise toprak alanlarda, dağlarda, trafikte ve binalarla ilgili kazalar sene boyunca artabilir. Deprem, yer kayması, çığ, bina çökmesi, trafik kazaları ile ilgili daha çok haber duyabiliriz. Keçinin sıcak toprağı aynı zamanda çölleri ve yolları da temsil eder. Bu sebeple özellikle trafik kazalarına ve Çöl alanlarında sorunlara – Orta Doğu ve Arabistan Körfezi’ne dikkat çekmek gerekir. Türkiye’de büyük şehirler dâhil binaların sağlamlığı şüphe götürdüğü için bu sene temeli sağlam olmayan zayıf binalarda yaşayanlar risk altında olabilirler.

2015 senesi boyunca doğum haritalarında Öküz bulunan kişilerin yanlarında AT obje taşımaları önerilir.

SAĞLIK

Çin tıbbında, her element bir organı temsil eder, elementlerin birbirini üretme ve yok ediş kuralına göre bu elementleri temsil eden organlarda yaşanan dengesizlik, bu elementin beslediği ya da kontrol ettiği organın düzenli çalışmasını da engeller. Böylelikle ani ve kuvvetli sağlık sorunları yaşanabilir. Örneğin su elementi böbreklerimizi ve bağışıklık sistemini, suyun beslediği ağaç elementi, karaciğeri, ağacın beslediği ateş elementi, kalbi ve gözleri, ateşin beslediği toprak elementi, mide, pankreas, hücre ve kasları, toprağın beslediği metal elementi, akciğerleri ve cilt dâhil solunum organlarımızı temsil eder, bu döngüye göre metal de suya hayat vermektedir.

2015 Keçi senesi su elementinin eksik olmasıyla bu dengenin bozulmasını kolaylaştırıyor. Kuvvetli toprak elementi vücuttaki suya hâkim olacak ve bağışıklık sistemimiz su dengesizliğinden olumsuz etkilenecek. Su eksikliği, ağacı temsil eden karaciğerin iyi çalışmasını da engelleyecek bu durumda karaciğer ile ilgili sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu sebeple vücudumuzda su dengesini korumamız gerekecek. Antioxidantlar vücuttaki toprak elementini düzene sokarlar. Bu sene daha sık antioxidant özellikleri olan yiyecekler tüketmeliyiz, ya da haricen kapsül olarak kullanabiliriz. Ayrıca bağışıklık sistemimiz için, C ve E Vitaminleri, üzüm çekirdeği önerebiliriz. Omega3 ise vücutta su dengesini sağlamamıza yardımcı olabilir. Yin ağaç boyun, omurga ve omuriliği temsil eder, su elementinin eksik olması ile kemiklerle ilgili sorunlar da yaşamız mümkün. Denge ve takviye için daha fazla kalsiyum, magnezyum ve omega3 içeren besinler tüketmemiz gerekir.

Toprak elementi mide, pankreas, hücre ve kasları temsil eder. Şeker, Obezite ve Kanser çoğunlukla vücutta toprak elementinin dengesiz olmasından kaynaklanıyor. Keçi burcunun kuvvetli bir toprak burcu olduğundan ve diğer iki toprak burcuyla bir araya geldiğinde Toprak Cezası oluştuğundan bahsetmiştim. Keçi, Köpek ve Öküz burçlarıyla bir araya geldiğinde toprak dengesi bozulabilir. Bu durumda kanser, şeker hastalıklarında artış görülebilir.

2015’DE AĞAÇ VE METAL SEKTÖRLERİ DAHA ŞANSLI.

2015 yılının etkin elementleri olan ağaç ve toprak elementlerinin; ağaç ve metal sanayilerine refah getirmesi bekleniyor.

Metal elementi ağaç elementine hâkim olur ve ağaç, metal elementi için para demektir. 2015’de metal sektörlerine- Makine, Mekanik, Mühendislik, Bankacılık, Güzellik, Cilt Bakımı, Mücevherat, Cerrahlık, Akapunktur, Dişçilik, İleri Teknoloji – para akışı olacak

Diğer avantajlı sektör ise ağaç sektörü olacak. Çünkü ağaç elementi, toprak elementine hâkim olacaktır. Toprak elementi, ağaç için para demektir. Ağaç sektörleri ise- Moda, Tekstil, Medya, Kitaplar, Magazin, Mobilyacılık, Çiçekçilik, Bitkisel ürünler, Sanat, Saç, Çevre

Ateş elementi sektörleri de seneden olumlu etkileniyorlar, çünkü toprak elementi onlar için üretimi yani verimliliği temsil ediyor. Ateş sektörüne giren işlerde yeni gelişmeler ve buluşlar olabilir. Yine de biraz daha kontrollü ilerlemeleri gerekiyor. Borsa-Finans- Eğlence İşleri- Enerji-Elektrik-Petrol-Mazot- Benzin- Mutfak-Restoran, Havacılık sektörlerini Ateş elementi olarak sayabiliriz.

Toprak elementi sektörleri bu sene çok yükselemeyecek, Toprakların para elementleri olan su, bu sene eksik olması toprak sektörüne rekabet getiriyor. Emlak, Arazi, Otelcilik, Taş, Madencilik, Sigorta sektörlerini toprak elementi olarak sayabiliriz.

KORUYUCU MELEK, ROMANTİK YILDIZ, SANAT YILDIZI KEÇİ

Yang Ağaç, Yang Metal ve Yang Toprak günlerinde veya yıllarında doğanlar için KEÇİ koruyucu melektir. Doğum seneleri 0, 4, 8 ile bitenler bu sene evrenden yardım alacaklar.

Fare senesinde ya da Fare gününde doğanlar için KEÇİ romantik yıldız demektir. Fare burçları bu sene çok sosyal olacaklar ve karşı cinsle karşılaşma şansları daha fazla olacak.

Keçiler sanat yıldızıdır. 2015 senesinde doğacak bebeklerde bu yıldız kendi kalitelerinde olacağı gibi, insanların da sene boyunca sanatı destekleyen olaylara daha fazla ilgi göstereceği, sanatsal faaliyetlerin çok olacağı bir sene bizi bekliyor.

FENG SHUI ENERJİLERİ

Feng Shui enerjileri yıldan yıla değişir. Bazı seneler mücadele, bazı seneler sorunsuz ama ortalama, bazı seneler ise çok verimli, kazançlı geçer. Değişen, UÇAN YILDIZLAR olarak adlandırdığımız, Büyük Ayı takım Yıldızından aldığımız etkilenmelerdir. 1’den 9’a kadar olan birbirinden farklı enerji tipleri mekânlarımızı, dolayısıyla bizi etkilemektedir. Bu sebeple, her senenin başında yaşadığınız mekânlarda yeni enerjilere göre düzenlemeler yapmanızı öneririz. Düzenlemeler, eviniz ve iş yerlerinizin önemli bölgelerine ( giriş, salon, yatak odası ) nasıl enerjilerin geldiğinden haberdar olmak ve olası sorunları azaltmak, güzel yönlerden ise maksimumda yararlanmak için yapılır. Bu sayede mekânlarınızda uyum, huzur ve bereketi sağlayabiliriz.

2015 KEÇİ senesinde merkeze 3 yıldızı gelmektedir. Bu yıldız mekânlarda tartışma, huzursuzluk ve hırsızlığı arttırabilir. 3 Trigramı merkezde olunca dünya coğrafyasında fırtına ve depremleri tetikleyecektir. Dünya genelinde merkez olarak adlandırılan yerlerde ve 5 yıldızının etkili olduğu Batı yönünde çatışmaların, deprem ve kuvvetli rüzgârların etkili olabilir. Evlerde 3 yıldızı için çözüm, doğal taşlar veya kırmızı bir obje bulundurmaktır.

Talihsizlik ve engelleri simgeleyen en tehlikeli yıldız olan Beş Sarı Yıldızı Batı’dan gelecek. Bu olumsuz enerjiyi ortadan kaldırmak için evin Batı bölümüne metal rüzgâr çanı asılması tavsiye edilir.

Hastalıkları temsil eden 2 yıldızı Güneydoğu yönünden etkili olacak. Geleneksel olarak uygulanan çözüm yöntemi, birbirine siyah iple bağlı 6 metal para asılması.

Kuzeydoğuda Hukuksal sorunları temsil eden 6 yıldızının olumsuz etkisini gidermek için temiz su içerisinde 3 bambu,

Güney yönünde skandallar ve hakkının yenmesine sebep olan 7 yıldızı için ise temiz su içerisine 3 bambu dalını kullanabilirsiniz.

Doğu yönünde kariyeri veya eğitimi destekleyen güzel bir enerji olacak. enerjiyi arttırmak için bu yönde kristal top ya da metal rüzgar çanı asabilirsiniz.

Kuzeybatıda ise romantizmi destekleyen 4 ağaç yıldızı olacak, bu yönde kırmızı obje, ya da kristal top kullanabilirsiniz.

Bereket ve bolluk enerjisini arttıran 8 ve 9 yıldızları ise bu sene Kuzeyden ve Güneybatı’dan gelecek. bu yönler mekanlarınızın girişi, oturma odası, salon gibi ortak kullanım alanlarına geliyorsa finansal açıdan sorun yaşamazsınız, karşınıza fırsatlar çıkar. Aktive etmek için, bu yönleri açık ve temiz tutmak, bol bol kullanmak, hareketli objeler kullanmaktır.

Grand Duke 2015 te Güneybatıda olduğundan bu yönde tadilattan kaçınmak gerekir. Aynı zamanda bu yöne yüzünüzü vererek oturmanız da tavsiye edilmez.

3 yıkım yönü ve 5 yıldızı yönü Batı’ya ise sırtınızı vererek oturmayın. Sırtınızdan bıçaklanmış gibi olursunuz.

 

 

2015 SENESİNİN HERKESE BEREKET, BAŞARI, SAĞLIK VE MUTLULUK GETİRMESİNİ DİLERİM

Aysun Sezgin

Feng Shui ve Çin Astrolojsi Danışmanı

Raymond Lo’nun ilgili makalesinden derleme yapılmıştır.

Çin Burçları

Çin Burçları 700 500 Aysun Sezgin

Çin Burçları

FARE  1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008-2020

Ben tekim ama bir takım gibi çalışırım.

Hayat benim için keyifli bir yolculuktur.

Ben ilerlemeyim, keşifim, öngörüyüm.

Ben hareket kaynağıyım.

BEN FAREYİM

Fareleri tanımlayan sözcük “ cazibe” dir. Oldukça uyumlu, yaratıcı, kıvrak zekâlı, sosyal, zeki dışadönük, hatta fırsatçıdırlar. Onu bir yerde sakin sakin otururken göremezsiniz, ayrıca çok konuşkan olurlar. Fare, kıvrak zekâsıyla başkalarının çok uzun zamanda yapacağını çok kısa zamanda başarabilir. Mükemmeliyetçidirler ve onlarla çalışmak oldukça zor olabilir. Para konusunu çok sorun yapmazlar; eğer para durumları iyiyse bol bol harcarlar ama para sorunu yaşıyorlarsa kendilerini ona göre ayarlamayı da bilirler. Çok sosyal olmalarına rağmen içlerine kapanıktırlar, dertlerini kendilerine saklar, tek başına çözmeyi tercih ederler. Matematik, müzik, planlama, yönetim ve sanata özel ilgi ve yetenekleri vardır.

Bu burçtan olan ünlüler: Plato, Haydn, Mozart, Tchaikovsky

ÖKÜZ  1925-1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009-2021

Sıkıntı testine karşı hareketsiz kalırım.

Güçlü ve kusursuzum

Doğruluğun yüküne katlanmak için bütünlüğe

hizmet ederim.

Doğan’ın kurallarına sabırla bağlı kalırım.

Bu yüzden kaderimi dokurum

BEN ÖKÜZÜM

Bu burcun insanları çok güvenilir ve dürüsttürler. Öküz burçları çok iyi yöneticidirler, ama heyecanlı olmamaları sebebiyle nadiren yüksek makamlara gelirler.

Öküzlerin başarısının sırrı; çalışkanlıkları ve sabırlarıdır. Bir işle kimsenin yapamayacağı kadar sıkı ve uzun süre uğraşabilirler. Kendilerine inançları tamdır.

Romantik olmamalarına karşın, çok sevgi dolu ve şefkatlidirler; fakat bir nebze olsun o sevginin karşılığını bulma konusunda çok şanssızdırlar. Çevresindeki insanlar onu çok iyi anlayamazlar ve çoğunlukla yanlış anlaşılırlar. Ama öküzler çok anlayışlı ve sabırlıdırlar. Onlar seçebileceğiniz en iyi arkadaşlardır.

İş dünyasında mantıkları ve planlı olmaları sonucu oldukça başarılıdırlar. El işleri ve sanata eğilimlidirler.

Öküz’ün Çin sembolizminde çok önemli bir yeri vardır; çalışkanlığı, azmi, dayanıklılığı ve erdemi temsil eder.

Bu burcun ünlüleri: Bach, Handel, Van Gogh, Dvorak, Walt Disney, Charles Chaplin

KAPLAN  1926-1938-1950-1962-1974-1986-1998-2010-2022

Ben zevkli bir paradoksum.

Tüm dünya benim sahnem.

Erişilmeyeni arar, denenmeyeni denerim.

Hayatın şarkısında neşe ve coşkuyla dans ederim.

BEN KAPLANIM

Kaplanlar satış, insan kaynakları ve askeri kariyerlerde çok başarılıdırlar. Yarışmayı severler ama yolları üzerinde düşman oluşturmamaya dikkat ederler. Başkalarından çok kolay etkilenmezler, otoriter ve iyi modellerdir. Kendilerine oldukça güvenli ve sağlam yapıdadırlar. Kaplanlar acıya dayanıklı olurlar; güçlü karakterleri vardır. Cesaretleri ve kendilerini yaptığına adamalarıyla çevresindeki kişilerden saygı görürler. Duygusaldırlar; içlerinde büyük sevgi taşırlar. Ancak savaşçı yanları nedeniyle aşkı savaşır gibi yaşarlar.

Bu burcun ünlüleri: Marilyn Monroe, Queen Elizabeth II, Sun Yet San, Karl Marx, Beethoven

TAVŞAN  1927-1939-1951-1963-1975-1987-1999-2011-2023

Dünyanın nabzıyla uyum içindeyim.

Anlaşmazlıklardan uzak dururum

Herkesle uzlaşırım.

Zarif ve pastel renkleri severim.

Uyum ve barış örneğiyim.

BEN TAVŞANIM

Arkadaşlarıyla ve bir toplum içinde oldukları sürece tavşanlar çok mutludurlar. Uysal ve yabancılara kapalıdırlar. Tartışmaktan hoşlanmazlar; sakin, barışçıl yaşam tarzları vardır. Tavşan çok dikkatlidir ve bir şeye karar vermeden önce enine boyuna düşünür. Hoş sohbettirler, okumayı ve entelektüel konular üzerine fikir yürütmeyi severler. İçtendirler. İyileştirici yanları vardır; aktar ya da doktor olurlar. Sezgileri çok kuvvetlidir; insan doğasını iyi bilirler, yalan söylendiğini hemen anlarlar. Tavşanın yaşadıkları mekân çok rahat olmalıdır, dekorasyona çok önem verirler. Bir tavşanın evinde çok değerli ve güzel eşyalar bulmanız mümkündür. Çin kültüründe tavşan hakkında birçok efsane vardır. Bunlardan bir tanesine göre tavşan üçayaklı kurbağa ile ayda yaşarmış. Bir diğerine göre tavşan ölümsüzlük iksirine sahiptir

Bu burcun ünlüleri: Michelangelo, Napoleon, Albert Einstein, Walt Whitman, Marie Curie

EJDERHA  1928-1940-1952-1964-1976-1988-2000-2012-2024

Söndürülemez bir ateşim.

Tüm enerjilerin merkezi, cesur ve kahraman kalbim.

Güç ve zafer benim elimdedir.

Varlığım kara bulutları dağıtır.

Kaderi eğitmek için seçilmişim.

BEN EJDERHAYIM

Ejderha, Çin burçları içinde en egzotik olanı ve en göze çarpanıdır. Ejderhalar doğuştan liderdirler. İdealistlik, mükemmeliyetçilik, agresiflik ve karalılık burcun genel özellikleridir. Modayı takip ederler. Tasarımcı yanları vardır. Geniş hayal güçleri vardır, Farklı fikirler üretirler. Ama bazen o kadar hayalperest olurlar ki nereye gittiği belli olmayan fikirlerle çevresindekileri deliye çevirirler. Bahtları açıktır, hayat onlara güzel yanını sunar. Oyunculukları iyidir, başrollere kolayca sahip olurlar. Kolay kazanç sağlayabilme yeteneklerine karşın çok savurgandırlar. Ayrıca çok sabırsızdırlar. Ejderha kadınları çok popülerdirler ve çok hayranları vardır. Çevresindeki erkeklerin ilgisini çok çekerler ve aşkta hayal kırıklığı yaşamazlar.

Bu burcun ünlüleri: Sigmund Freud, Martin Luther King, Shirley Temple, Grace Kelly, Christopher Reeves, Florence Nightingale

YILAN 1929-1941-1953-1965-1977-1989-2001-2013-2025

Benimki yılların bilgeliği.

Hayatın sırlarının anahtarı bendedir.

Görüşlerim bellidir.

Bakışım değişmez.

Kararlı, boyun eğmez ve derinim.

BEN YILANIM

Yılan yılında doğan insanlar başarıya giden yolu kendi başlarına oluştururlar. Ejderhanın tersine, daha oturaklı bir karaktere sahiptirler. Kendine merak çekmeye meraklı değildir, çok dakiktir. Çok çabuk ve sıkı karar alırlar. Zeki ve dikkatli yılan insanı, genellikle bilim adamı, filozof, dedektif ya da profesör olur. Analitik zekâya sahiptirler, yine de sezgileri çok kuvvetlidir. Zarafete ve pahalılığa düşkündürler. Şıktırlar, onları paspal görmek güçtür. Para konusunda, yakın çevresi tarafından eli sıkı olarak nitelendirilirler. Yılan ve onun tamamlayıcısı ejderha, Çin mitolojisinde Gizem Evi’ni oluştururlar. Ejderha büyücüyü, yılan ise gizemi temsil eder. Yılan suikast, skandal ve yolsuzlukla yakından ilişkilidir. Uzun yılan Çince entrika, hile anlamına gelir. Çin inanışına göre eve giren yılanı öldürmek uğursuzluktur.

Bu burcun ünlüleri: Jacqueline Onassis, Picasso, Audrey Hepburn

AT 1930-1942-1954-1966-1978-1990-2002-2014-2026

Ben aklın değişkeniyim.

Işık, renk ve sürekli hareket veririm.

Düşünürüm, görürüm, elektrik akımıyla hareket ederim.

Bakir alanlarda engelsiz koşarım.

Ruhum fethedilmemiştir.

BEN ATIM

Atların kişiliği çok değişkendir. Asya’da at yılında doğanların diktatör, devrimci ya da hırsız olacağına inanılır. Diğer bir taraftan, işlerinde yükselebilme kapasiteleri çok yüksektir. Etrafındakiler ona büyük saygı duyarlar ama nadiren gerçekten anlaşılırlar.

Para işlerinde oldukça beceriklidirler. Fakat yaptıkları işten çabuk sıkılırlar. Çinliler, atların doğuştan yarışçı ve gezgin olduklarına inanırlar. Bu burcun insanları, erken yaşta evlerini terk ederek yaşamlarını kendileri oluştururlar. Sabırsız olurlar, yüksek bir egoya sahip ve kıvrak zekâlıdırlar. Bir yere çok uzun süre bağlı kalamazlar. Grup içinde çok rahattırlar ve iletişim sorunu çekmezler. Aşk, sevgi onlar için çok önemlidir, her şeyi bırakıp romantizmin peşinden gidebilirler. Eski insanlar ata “erkek” cinsiyetinin özellikleri yüklemişlerdir. At burcu zamanı Yaz Gündönümü’ne denk gelir ve bu da onlara ayrı bir güç kazandırır.

Bu burcun ünlüleri: Thomas Edison, Leonard Bernstein, Barbara Streisand, Clint Eastwood, Ingmar Bergman

KEÇİ  1931-1943-1955-1967-1979-1991-2003-2015-2027

Ben doğanın özel çocuğuyum.

Güvenir ve güvenle ödüllendirilirim.

Her şey aşkımın cömertliğinde çiçek açar.

Baktığım her şeyde güzeli bulmaya çalışırım.

Bakınca cazibeli, tanıyınca erdemliyim.

BEN KEÇİYİM

Keçileri astrologlar tarafından “Yin” e en çok sahip olan ve “kadın “ cinsiyetinin en yoğun olduğu burç olarak değerlendirilir. Oldukça seçkin, çekici, artistik ve doğal olana düşkündürler. Zanaatkâr yönleri daha güçlüdür. Muhafazakâr oldukları için yaratıcı yönlerini bastırırlar. Koyunlar, kendilerini güvende hissetmek, sevilmek, ihtiyaç olunduğunu hissetmek isterler. Çekingendirler; tek başına hareket etmektense çoğunluğa uymayı tercih ederler. Başkaları tarafında güdülmekten hoşnut olmazlar ama yine de onları takip ederler. Bu özellik onları sürekli yardıma ihtiyaç duymaya ama yardım geldiğinde de geri çevirmeye iter! Astrolojiye, falcılığa, gizemli olaylara ilgileri vardır. Karasızlıklarından dolayı, iş hayatında başarısızlık yaşayabilirler. Oldukça duygusal ve romantiklerdir. Çok iyi eş olurlar.

Bu burcun ünlüleri: Rudolph Valentino, Boris Becker, King George VI, Veronica Lake

MAYMUN  1932-1944-1956-1968-1980-1992-2004-2016-2028

Ben labirentin gizli gezginiyim.

İmkânsızın ustası, çeviklik dehasıyım.

Benim zekâmın orijinalliğine erişen başka bir zekâ yok.

Kendi zevkim için bir aradayım.

BEN MAYMUNUM

Kelime oyunlarında çok iyidirler. En sıkıcı konuyu bile ilgi çekici hale getirebilirler. Çok yaratıcı ve kıvrak zekâlıdırlar. Cazibeleri ve talihleri hep onlarladır. Popülaritelerine rağmen, çok ciddiye alınmazlar. Yaramazlık doğalarında vardır ve bu çevreleri tarafından pek de hoş karşılanmaz. Ellerinden her iş gelir. Yalnız bu başarıları onların şımarmasına ve kendilerini izole görmelerine sebep olabilir. Problem çözme yetenekleri oldukça iyidir ve geniş bir bilgi birikimine sahiptir. Maymun Çin karakterlerinin en popüler ve sevilenlerindendir. Maymun hakkında sayısız hikâye vardır. Maymunun birçok gücü vardır ama bunları ancak erdemli birinin eşliğinde kullanırlar. Kendi inisiyatiflerine bırakıldığında kendi sonlarına neden olabilirler

Bu burcun ünlüleri: Julius Caesar – Leonardo daVinci – Captain Cook- Elizabeth Taylor – Edgar Faure

HOROZ  1933-1945-1957-1969-1981-1993-2005-2017

Güneşin doğduğunu bildirmek için ayaktayım.

Dakik ve hassas olmamla başarıyı yakalarım.

Ben titiz amirim. Her zaman denetleyen müdürüm.

Dünyamda mükemmeli ararım.

Bitmeyen fedakârlığı temsil ederim.

BEN HOROZUM

Horoz maymunun karşıt burcudur ve “Yin”i temsil eder. Çoğu zaman agresif, sabırsız ve kaba olarak değerlendirilirler. Dış görünümlerine çok önem verirler ve ayna önünde saatlerce zaman harcayabilirler. Kendilerine özgü stilleri vardır. Horozlar sürekli bir şeyle meşguldürler; onları hantallıkla asla suçlayamazsınız. Bir sürü meziyetleri vardır ve hemen hemen tüm girişimlerinde başarılı olurlar. İyi birer dedektif, doktor, hemşire ve felaket tellalı olabilirler! Çok idealistlerdir ve onlar gibi olmayanlara çok az toleransları vardır. Bazen bu meşguliyet fazlalığı yakın çevresini ihmal etmesine sebep olabilir. Geleneksel olarak; açık sözlülüğün, doğruluğun ve kaba kuvvetin temsilcisidir.

Bu burcun ünlüleri: Confucius, Katherine Hepburn

KÖPEK  1934-1946-1958-1970-1982-1994-2006-2018

Ben adaletin koruyucusuyum.

Eşitlik tek arkadaşım.

Görüşüm asla korkaklıkla gölgelenmedi.

Görüşüm asla korkaklıkla gölgelenmedi.

Ruhum asla zincire vurulmadı.

Onursuz bir hayat, boşa yaşanan bir hayattır.

BEN KÖPEĞIM

Köpekler dürüst, sadık ve içtendirler. Başkalarına yardımı severler. Kolayca arkadaşlık kurarlar ve genellikle uzun ömürlü olur. Zekidirler ve ayrıca iyi dinleyicilerdir. Çalışkandırlar ve adaptasyon sorunları yoktur, ayrıca insanlar tarafından da kolay benimsenirler. Ailesinin ve sevdiklerinin hayatı ve iyiliği söz konusu olunca çok koruyucudurlar. Çok üzerlerine gidilirse, ani tepkiler verebilirler. Ama kin tutmazlar, çabuk unutur ve affederler. Çok aktiftirler ve çoğu spor yapar. Cömert ve sadık olmalarına karşın romantik değildirler, bu yüzden eşlerinin anlayışlı olmaları gerekir. Çin astrolojisinde, köpek ve domuz Aile Evi’nin temsilcileridir.

Bu burcun ünlüleri: Winston Churchill, George Gershwin, Michael Jackson, Madonna

DOMUZ  1935-1947-1959-1971-1983-1995-2007-2019

Tanrı’nın tüm çocuklarından, en temiz kalpli olan benim.

Saflık ve inançla Aşkın koruyucu ışığında yürürüm.

Arkadaşlık bağlarıyla insanlara bağlanırım.

İyi niyetim evrenseldir.

BEN DOMUZUM

12 burcun sonuncusu domuz tamamlayıcılığın simgesidir. Çok tutkulu değildirler ve emekliliklerini iple çekerler. Amerikan inanışının aksine Çin astrolojisinde, domuz çok sevilen ve üretici bir hayvandır. Evcildirler ve ailelerine çok düşkündürler. Domuzlar içtenliği, saflığı, toleransı ve şerefi temsil eder. Her şeyi doğru yapmak isterler ve bitmek bilmeyen bir iyi niyete sahiptirler. Hemen herkesle çok iyi geçinirler ve geniş bir arkadaş çevresine sahiptirler. İş hayatında da çok başarılıdırlar. Başladıkları işi mutlaka bitirirler.

Bu burcun ünlüleri: Woody Allen, Julie Andrews, Ronald Reagan, Alfred Hitchcock, Steven Spielberg

 

* Çin astrolojisi ile igili burç yorumları ÇİN KÜLTÜR MERKEZİ sitesinden alınmıştır.